• شنبه ۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-494-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

امام جمعه اردبیل:

استان اردبیل می تواند به مقصد اول گردشگری کشور تبدیل شود

  
  
امام جمعه اردبیل گفت: به واسطه برخورداری از قابلیت های متعدد، استان اردبیل می تواند به مقصد اول گردشگری در کشور تبدیل شود. 
  
به گزارش ایسنا منطقبه اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی شامگاه دیروز در دیدار با معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه در تمامی شهرستان‌های استان اردبیل جاذبه‌های متعدد طبیعی و تاریخی مشاهده می شود، افزود: تعدد جاذبه‌ها موجب شده تا این استان یکی از مقاصد اصلی سفر گردشگران باشد و در صورت معرفی استان در سطح گسترده می توان اردبیل را به مقصد اول گردشگری کشور تبدیل کرد. 
  
نماینده ولی فقیه در استان با ذکر مثالی تصریح کرد: در شهرستان خلخال جاذبه‌های طبیعی متعدد، در سرعین وجود آب‌های گرم معدنی و در مشکین شهر وجود منطقه باستانی شهریری بخشی از جاذبه‌ها را شامل می شود و ضروری است توانمندی‌های استان را به صورت گسترده معرفی کرد. 
  
در این دیدار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  نیز به ضرورت معرفی قابلیت های گردشگری استان ها تاکید کرد و کرد: ظرفیت گردشگری استان‌ها بالا است اما لازم است معرفی بیشتری به ویژه در سطح جهانی داشته باشیم. 
  
علی اصغر مونسان همچنین به توانمندی‌های استان اردبیل نیز اشاره و تاکید کرد: در خود استان اردبیل نیز رونق گردشگری مورد حمایت است. 
  
او همچنین در خصوص پیگیری الحاق بقعه شیخ کلخوران به مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی قول مساعد داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: