• یکشنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-993-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

/۳۸ سال با جهاد دانشگاهی/

جهاد دانشگاهی توانسته جهاد علمی و فناوری را در عمل نشان دهد / ایسنا به حوزه‌های علمی بیشتر بپردازد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه خوشبختانه امروز جهاد دانشگاهی توانسته است جهاد علمی و فناوری را در عمل نشان دهد، گفت: انتظار می‌رود خبرگزاری ایسنا به حوزه‌های علمی بیشتر پرداخت کند. 

اسحق رسولی در آستانه سی و هشتمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه اردبیل گفت: جهاد دانشگاهی همانطوریکه از اسمش مشخص است جهاد علمی، تحقیقاتی و دانشگاهی است. 

وی افزود: جهاد دانشگاهی تشکیل یافته است تا خلاءهایی را در دانشگاه‌ها وجود دارد، آنها را جبران نماید و یک سری فعالیت‌های جهادی در عرصه علم و فناوری در دانشگاه‌ها انجام شود. 

رسولی تصریح کرد: خوشبختانه در سطح ملی می‌توان گفت امروز جهاد دانشگاهی توانسته است جهاد علمی و فناوری را نشان دهد. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: جهاد دانشگاهی عملا در بحث اصلاح نژادی، ژنتیک، نانو، کشاورزی، صنعتی و غیره ورود کرده و موفق عمل کرده است. 

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در برخی استان‌ها بسیار چشمگیر است و در برخی از استان‌ها همچنان نیازمند تبیین و اطلاع‌رسانی فعالیت‌های شاخص است. 

رسولی خاطرنشان کرد: با توجه به ارتباط نزدیکی که دانشگاه آزاد اسلامی استان با جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل دارد، مشاهده می‌کنیم که در حوزه گیاهان دارویی و ناباروری فعالیت‌های خوبی در جهاد دانشگاهی استان انجام می‌گیرد. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به فعالیت‌های علمی تحقیقاتی جهاد دانشگاهی اردبیل، افزود: حوزه علم و جهاد علمی حوزه‌ای است که نقطه شروع دارد ولی نقطه پایان ندارد. 

وی با تاکید بر اینکه نیازهایی که در جامعه ما وجود دارد، بسیار وسیع و گسترده است، تصریح کرد: در همین راستا زمینه فعالیت نیز هم برای دانشگاه‌ها و هم برای جهاد دانشگاهی بسیار وسیع است. 

رسولی اظهارامیدواری کرد: بتوانیم متناسب با نیازهای جامعه، فعالیت جهادی انجام دهیم. 

وی با اشاره به تفاهم‌نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی و جهاد دانشگاهی و تعاملات بسیار خوب این دو نهاد دانشگاهی در زمینه گیاهان دارویی و تحقیقات کشاورزی، افزود: فضای همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی و جهاد دانشگاهی نیز فضایی بسیار صمیمی و دوستانه است. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی اثرگذار جهاد دانشگاهی، تصریح کرد: خبرگزاری‌های جهاد دانشگاهی به خصوص خبرگزاری ایسنا جزو خبرگزاری‌های مطرح و فعال است. ایسنا جزو خبرگزاری‌هایی است که اخلاق حرفه‌ای را در حد بسیار بالایی رعایت می‌کند که جای تقدیر دارد. 

این فعال حوزه رسانه‌ای با اشاره به راهکارهای ارتقای خبرگزاری‌ها، به خبرگزاری‌های جهاد دانشگاهی پیشنهاد داد تا در عین حالیکه حوزه ماموریت آنها گسترده بوده و تمامی حوزه‌ها را پوشش می‌دهند، به حوزه‌های علمی پرداخت بیشتری داشته باشند و ایجاد دغدغه و چالش نمایند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: