• دوشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1093-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

شرکت فناور مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل، دانش بنیان شد


با ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت "خاک آب آژیانه اردبیل"، واحد فناور مستقر در مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل در جمع شرکت‌های دانش‌بنیان کشور قرار گرفت. 

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل با اعلام این خبر افزود: این شرکت توانسته است در زمینه تولید داروهای پیشرفته، مجوز دانش‌بنیانی نوع 2 را دریافت و از مزایای آن بهره‌مند شود. 

مهران محمدی ادامه داد: شرکت خاک آب آژیانه از جمله واحدهای فعال فناور این مرکز است که توانسته مجوزهای لازم برای تولید داروی گیاهی"دامپرلی"، موثر در رفع سینوزیت را دریافت کند و هم اکنون بر روی تولید "کپسول ضد التهاب استخوان" فعالیت می‌کند. 

وی اضافه کرد: این شرکت دومین شرکتی می‌باشد که در این مرکز مجوز دانش‌بنیان دریافت کرده است و 5 شرکت فناور دیگر درحال طی مراحل نهایی ارزیابی برای تبدیل به دانش‌بنیان شدن هستند. 

سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد گیاهان‌دارویی‌ جهاددانشگاهی‌اردبیل تصریح کرد: این مرکز با در نظر گرفتن بسته‌های حمایتی مناسب در زمینه جذب و همراهی شرکت‌های فناور در حوزه گیاهان دارویی فعالیت می‌کند و امکان پذیرش در این مرکز با اخذ امتیاز از کمیته جذب و تایید شورای فناوری امکان‌پذیر است. 

محمدی خاطرنشان کرد: پیش از این شرکت فناور «کیان زیست رشد دام گستر ایرانیان» که در زمینه زیست فناوری فعال است موفق به اخذ مجوز دانش‌بنیان نوع یک شده بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: