• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1193-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

/۳۸ سال با جهاد دانشگاهی/

جهاددانشگاهی یکی از نیازهای تحقق اقتصاد مقاومتی است

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل جهاددانشگاهی را یکی از نیازهای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و تاکید کرد: جهاد دانشگاهی تاکید بیشتری بر رفع و حل نیازهای داخلی داشته باشد. 

داریوش لطیفی در آستانه سی و هشتمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه اردبیل با اشاره به تاثیر گفتمان جهاد دانشگاهی در پشتیبانی وفادارانه از انقلاب اسلامی، گفت: جهاد دانشگاهی مولود انقلاب است و برای طی کردن مسیر اهداف انقلاب در کنار و هماهنگ با دانشگاه‌ها و سایر نهادهای علمی و پژوهشی می‌باشد. 

وی با اشاره به نقش ساختار منعطف جهاد دانشگاهی در رفع نیازهای کشور به هنگام فشار اقتصادی دشمن، افزود: با توجه به ساختار چابک و منعطف جهاد دانشگاهی، این نهاد در مبحث اقتصاد مقاومتی از کاراترین نهادها خواهد بود و با توجه به کثرت زمینه‌های ورود جهاددانشگاهی، می‌توان آنرا یکی از نیازهای تحقق اقتصاد مقاومتی به شمار آورد. 

لطیفی با تاکید بر اینکه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در توسعه استان‌ها نمود بیشتری دارد، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی توانسته است با استفاده از مزیت‌های استان‌ها در بخش‌های مختلف تحول‌های بنیادین ایجاد کند و منشا خدمات بسیاری شود. 

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اردبیل با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل، خاطرنشان کرد: در یک نگاه کلی مجموع فعالیت‌های جهاد دانشگاهی تا به امروز کارنامه درخشانی دارد و زمینه‌های علمی را که مورد غفلت واقع شده بود، فعال کرده است. 

وی با اشاره به همکاری‌های مشترک دانشگاه جامع علمی کاربردی و جهاد دانشگاهی، گفت: آموزش‌های مهارتی یکی از نیازهای کشور در عرصه‌های آموزشی، فنی، خدماتی و کشاورزی است که این مهم رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز می‌باشد و در این زمینه جهاد دانشگاهی در کنار دانشگاه جامع علمی کاربردی قسمتی از آموزش‌های مهارتی را در حوزه‌های مرتبط انجام می‌دهد و از این حیث همکاری و هماهنگی بسیار نزدیکی بین این دو نهاد دانشگاهی وجود دارد که می‌تواند الگویی برای سایر نهادها باشد. 

لطیفی همچنین به جهاد دانشگاهی توصیه کرد تا تاکید بیشتری بر رفع و حل نیازهای داخلی در سطح ملی و محلی و همچنین ارائه راهکارهایی برای چالش‌های اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی کشور داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: