• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-391-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم اردبیل در مجلس:

منطقه آزاد اردبیل در آستانه تصویب نهایی / الحاق سایر نقاط استان پیگیری خواهد شد

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: با پیگیری‌های مستمر مجمع نمایندگان استان و تصویب منطقه آزاد اردبیل در کمیسیون اقتصادی مجلس، لایحه در آستانه تصویب نهایی قرار گرفت. 

صدیف بدری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه اردبیل با اشاره به تصویب لایحه ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جدید در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: تصویب لایحه منطقه آزاد تجاری و صنعتی اردبیل در کمیسیون اقتصادی مجلس موفقیت بزرگ دیگری بود که در سایه تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر مجمع نمایندگان استان میسر شد و لایحه را در آستانه تصویب نهایی قرار داد. 

وی ضمن تبریک تصویب لایحه در کمیسیون اقتصادی به مردم استان، ادامه داد: با تصویب نهایی لایحه منطقه آزاد تجاری صنعتی اردبیل کل استان اردبیل منتفع خواهد شد و این امر در استان‌هایی نظیر آذربایجان شرقی که از مزایای منطقه آزاد ارس بهره مند شده، رخ داده است. 

بدری افزود: مجمع نمایندگان استان به دنبال بهره‌مندی سایر نقاط استان نظیر نمین، مشگین شهر و خلخال از این لایحه بود و در این راستا پیشنهاداتی را هم به دولت و کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه کرد ولی با توجه به حجم بالای پیشنهادات ارائه شده جهت اضافه شدن به لایحه از هر هشت استانی که منطقه آزاد جدید در آنها ایجاد خواهد شد، کمیسیون اقتصادی مجلس در یک تصمیم واحد، با افزوده شدن شهرهای جدید به لایحه در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جدید کل کشور مخالفت کرد. 

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین با تاکید بر حساسیت موضوع بیان کرد: منطق کمیسیون اقتصادی مجلس برای ممانعت از افزودن شهرهای جدید به لایحه دولت، بالا بردن احتمال رای آوری لایحه در روز سرنوشت‌ساز رای گیری برای کل لایحه در صحن علنی مجلس بود. 

وی با تاکید بر حفظ وحدت و انسجام نمایندگان استان جهت تصویب نهایی لایحه گفت: هرچند که کل مردم استان از منافع و مزایای تصویب منطقه آزاد اردبیل منتفع خواهند شد، اما بعد از تصویب لایحه، مجمع نمایندگان استان با تمام توان به دنبال الحاق نقاط دیگر استان که پتانسیل‌ها و قابلیت‌های بالایی برای رشد و توسعه دارند به منطقه آزاد اردبیل خواهد بود. 

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با گلایه از برخی جوسازی‌ها و سیاه نمایی‌ها از سوی گروه‌هایی که درصدد تزریق یاس و ناامیدی به مردم هستند، گفت: از کاندیداهای احتمالی مجلس و فعالین رسانه‌ای وابسته به آنها انتظار می‌رود در شرایطی که استان نیازمند وحدت و همدلی و استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای برخورداری از امتیاز تاریخی منطقه آزاد است، منافع عموم مردم استان را فدای امیال شخصی خود نکنند و به جای تفرقه افکنی و ایجاد اختلاف بین نقاط مختلف استان، به ارائه توانمندی‌های خود بپردازند و از آب گل آلود ماهی نگیرند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: