• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-491-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نیر:

عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع گردشگری در شهرستان نیر کلید خورد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیر از آغاز به کار احداث فاز نخست بزرگ ترین مجتمع گردشگری، آبدرمانی، اقامتی کشور در شهرستان نیر خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، ایرج سپیدکار در بازدید از این پروژه تصریح کرد: در حد فاصل آبگرم های برجلو و قینرچه در چهار کیلومتری شهرستان نیر این پروژه در حال اجرا است.

وی افزود: این پروژه با سرمایه گذاری بخش خصوصی و نظارت و حمایت اداره کل میراث فرهنگی استان و اداره میراث فرهنگی شهرستان اجرا می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیر متذکر شد: این مجموعه گردشری در سه فاز در زمینی به مساحت 8.5 هکتار توسط شرکت تعاونی مروارید آزادی اردبیل احداث خواهد شد و فاز اول آن که شامل بزرگ ترین آبدرمانی تخصصی کشور در دو طبقه و با رعایت آخرین استانداردهای روز دنیا در پنج هزار و 539 متر مربع در حال اجرا است.

به گفته سپیدکار برآورد مالی اجرای فاز یک مجموعه گردشگری 13 میلیارد تومان است که اداره کل در راستای حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی نسبت به معرفی طرح شرکت مجری به کمیته تخصصی اشتغال استان اقدام کرد.

وی به اذعان به تصویب شش میلیارد تومان تسهیلات اضافه کرد: این تسهیلات کم بهره بوده و اشتغال زایی 60 نفر را به دنبال خواهد شد؛ در حال حاضر مرحله اول تسهیلات به مبلغ 600 میلیون تومان توسط بانک توسعه تعاون پرداخت شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیر افزود: همچنین از محل اعتبارات ایجاد زیرساخت های گردشگری مبلغ 350 میلیون تومان برای برق رسانی از سوی اداره کل میراث فرهنگی هزینه شده است؛ لازم به ذکر است تاسیسات برق رسانی تا 20 روز آینده به اتمام خواهد رسید.

سپیدکار اضافه کرد: در فازهای بعدی این مجموعه احداث هتل پنج ستاره، پارک آبی، واحدهای اقامتی لوکس و روستایی، رستوران، آمفی تئاتر روباز و سالن های ورزشی خواهد بود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: