• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1793-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر اجرایی معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی استان اردبیل:

جهاددانشگاهی با نیازسنجی‌، خلاءهای دانشگاه را پر می‌کند


  
جهاددانشگاهی با نیازسنجی گسترده در سطح کلان، خلاءهای دانشگاه را در ارتباط با جامعه، صنعت، کارآفرینی، فرهنگ و جوامع  هدف مراکز آموزش عالی مرتفع می‌سازد. 
  
به گزارش ایسنا منطظقه اردبیل، مدیر اجرایی معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی استان اردبیل در جمع خبرنگاران افزود:  ایجاد زمینه‌های پیشرفت و توسعه با تکیه بر توان موجود مادی و فکری و نیروی انسانی، پیشرو بودن در ایده‌پردازی و توسعه ایده‌های نوین، ایجاد بستر کارآفرینی و فرصت‌های شغلی جدید برای افراد جامعه از ویژگی‌های منحصر به فرد جهاددانشگاهی است. 
  
جواد فرخی اظهار کرد: جهاددانشگاهی در راستای حمایت و تحقق شعار سال می‌تواند در برنامه‌های کوتاه مدت خود از طریق آموزش‌های کوتاه‌مدت، فرهنگ‌سازی‌ گسترده‌ برای حمایت از تولید ایرانی انجام دهد. 
  
وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی همیشه به دنبال ایده‌های نوین در کشور است خاطرنشان‌کرد: در سال‌های آینده با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و اهداف تعیین شده، جهاددانشگاهی اردبیل با اجرای برنامه‌های توسعه‌ای در حوزه‌های مختلف پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و تجاری‌سازی فناوری، توان انجام هرگونه طرح تحقیقاتی و رفع مشکلات پیش‌روی استان را خواهد داشت و بیش از پیش برای توسعه استان تأثیرگذار خواهد بود. 
  
مدیر اجرایی معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی استان اردبیل اضافه کرد: این نهاد انقلابی با تکیه بر نیروهای داخلی و اجرای طرح‌های صنعتی همانند طرح ایجاد خط تولید نشاسته‌ پلیمری(حفاری) که کشور را از وابستگی‌ صنعتی به کشورهای دیگر رها می‌کند، می‌تواند گامی مؤثر در جهت حمایت از تولیدات ایرانی بردارد. 
  
فرخی یادآور شد: جهاددانشگاهی نهادی انقلابی، فرصت‌ساز، بسترساز و متکی بر توان‌ داخلی است که در جهت رشد، شکوفایی و توسعه همه جانبه کشور می‌کوشد و در زمینه‌های مختلف با رصد مشکلات پیش‌رو و آینده پژوهی‌های علمی در جهت رفع آنها گام برمی‌دارد. 
  
وی با بیان اینکه با توجه به وضعیت فعلی استان و برنامه‌ریزی‌های انجام یافته توسط معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی اردبیل، رویکرد این معاونت در زمینه های کشاورزی، پزشکی و گردشگری متمرکز است تصریح کرد: این مرکز در حوزه کشاورزی بر روی گیاهان دارویی و ساماندهی فندق‌های بومی استان، در حوزه پزشکی در زمینه سلامت و بهداشت باروری و در حوزه گردشگری، با توجه به تأکیدات استاندار اردبیل، در زمینه گردشگری سلامت فعالیت می‌کند. 
  
مدیر اجرایی معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به این‌که اجرای بهينه برنامه‌هاي استاني توسط این نهاد، نتایج مثبتی را به دنبال خواهد داشت اضافه کرد: به یقین هر کاری که با علم و آگاهی و آینده‌نگری انجام پذیرد نتیجه بخش خواهد بود و  اعتماد مسئولین و مردم را به دنبال خواهد داشت. 
فرخی با اشاره به فعالیت‌‌‌‌های شاخص معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی اردبیل افزود: تدوین موافقت اصولی تاسیس درمانگاه و اخذ زمین جهت ساخت و راه اندازی مجتمع تخصصی سلامت (Health Tourism) در استان اردبیل، تدوین سند فندق‌های بومی استان، طرح تدوین ایجاد خط تولید نشاسته پلیمری، بررسی گونه‌های اندومیک و بومی استان و انجام طرح مدیریت و بهره‌برداری از آب‌های گرم معدنی سرعین از جمله فعالیت‌های شاخص و برنامه‌های این معاونت برای توسعه استان است. 
  
وی به اجرای طرح شاخص مطالعاتی بررسی وضعیت مناسب‌سازی فضاهای شهری و عمومی جهت تردد معلولین و افراد کم توان اشاره و تصریح کرد: در سال‌جاری وسال آینده علاوه بر تأکید و پیشبرد طرح‌های مذکور در جهت موضوعات و فعالیت‌های محوری این معاونت، اهداف و برنامه‌های عملیاتی تدوین گردیده که با تکیه بر توان‌های بومی در جهت رفع مشکلات و ارائه راهکارهای علمی و اصولی طبق برنامه‌ریزی‌های انجام یافته اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: