• یکشنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-1094-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

به منظور پویایی کتابخانه های عمومی:

انجام رف‌خوانی در بیش از 60 کتابخانه عمومی اردبیل


مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: به منظور پالایش کتاب‌ها، نشریات و پویایی منابع، عملیات رف‌خوانی در کتابخانه‌های عمومی استان اجرایی می‌شود. 
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، رباب عزیزخانی در جمع خبرنگاران از اجرای رف‌خوانی در بیش از 60 کتابخانه عمومی استان خبر داد و گفت: این طرح  از ابتدای مردادماه آغاز شده و پیش‌بینی‌ می‌شود تا پایان مرداد ماه به پایان برسد. 
  
وی اضافه کرد: در جریان رف‌خوانی موجودی منابع در قفسه‌ها با منابع ثبت شده در نرم‌افزار مدیریت کتابخانه‌های عمومی «سامان» تطبیق داده می‌شود به همین دلیل رف‌خوانی از مهم‌ترین ارکان مجموعه‌سازی در کتابخانه‌های عمومی  بوده و انجام آن برای کنترل موجودی مجموعه، پویایی و روزآمد کردن منابع و خروج منابع فرسوده ضروری است. 
  
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی تصریح کرد: عملیات رف‌خوانی از طریق بارکد خوان بی‌سیم به جای رف‌خوانی سنتی انجام می گیرد و همزمان با انجام رف‌خوانی، فرایند وجین منابع نیز در کتابخانه‌ها صورت می‌پذیرد و کتاب‌های فرسوده، تکراری، بدون مخاطب و ویرایش‌های قدیمی  در کتابخانه‌ها شناسایی و خارج می‌شود. 
  
عزیزخانی یادآور شد: رف‌خوانی در کتابخانه‌های عمومی استان همزمان با کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور انجام می‌شود که در طول برگزاری این پروسه، بخش امانت هر کتابخانه حداقل به مدت مشخصی تعطیل بوده و اعضای محترم کتابخانه‌های عمومی می‌توانند از سایر بخش‌های کتابخانه عمومی استفاده کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: