• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-2193-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون آموزش و پژوهش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها:

ضرورت بازنگری موسمی و فصلی در کتب معارف اسلامی دانشگاه‌ها

معاون آموزش و پژوهش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به ضرورت بازنگری موسمی و فصلی در کتب معارف اسلامی دانشگاه ها تاکید کرد. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین سید قریشی در نشست اساتید گروه معارف اسلامی دانشگاه های استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در شرایط امروز مواجهه ما با دانشجویان و تیپ جوان جامعه نیازمند مهارت و توانایی بیشتر است و بر حسب تغییرات زمان نیازمند تغییرات در ارائه دروس هستیم. 

وی با بیان اینکه اگر نتوانیم با زبان امروز مخاطب، با آنها ارتباط برقرار کنیم، دچار مشکل خواهیم شد، افزود: باید در راه رسالت الهی از ابزارهای نو به نحو احسن بهره لازم را ببریم. 

سید قریشی با تاکید بر اینکه مخاطبان ما در دانشگاه ها به جد تحول طلب هستند، تصریح کرد: دانشجویان در ساختارهای کلیشه ای جای نمی گیرند و همیشه مایلند حرف های نو از ما بشنوند. 

معاون آموزش و پژوهش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به تغییر و نوآوری در ادبیات دینی و رویکردها، خاطرنشان کرد: در همین راستا  باید توجه ویژه ای به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص نوگرایی مبنی بر اینکه محیط دانشگاه محیطی تحول طلب بوده و دائما احساس نو بودن دارد، داشته باشیم. 

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به لزوم تغییرات موسمی و فصلی دروس معارف اسلامی تاکید دارند، گفت: در همین راستا برای یک تحول در حوزه دروس معارف اسلامی باید در سه حوزه محتوا و اولویت های موضوعی کتب، نگارش و ادبیات کتب و اعمال علاقمندی های مخاطبان در کتب تغییراتی داشته باشیم. 

سید قریشی با تاکید بر اینکه دروس ما باید بر حسب نیازهای زمان باشد، افزود: کتاب های آینده ما باید به صورت موسمی و فصلی بازنگری شده و از ادبیات دینی تولید شده جامعه علمی در گرایش های مرتبط استفاده شود. 

معاون آموزش و پژوهش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به ضرورت بومی سازی دروس معارف اسلامی تاکید کرد و گفت: تالیف و تدوین کتاب ها نیز با جمعی از نویسندگان و استفاده از اساتید معارف اسلامی نیز باید انجام شود. 

وی خاطرنشان کرد: روند تولید کتاب ها را نیز باید از انحصار مرکز دربیاوریم و به استان ها واگذار کنیم که امیدواریم دانشگاه ها نیز از این اقدام مهم حمایت کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: