• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-9990-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

امام جمعه اردبیل:

جامعه تهی از عواطف مادران روبه قهقرا می‌رود


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: جامعه تهی از عواطف مادرانه روبه سوی زوال و قهقرایی است به طوری که غربی‌ها امروز موسساتی را درست کرده‌اند تا مادر را به خانه برگردانند.
 
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی در مراسم تجلیل از مادران نمونه و افتتاح شعبه بنیاد مادر در سالن فدک اردبیل اظهار مرد: ما خوشحال هستیم که این بنیاد با تمرکز روی اصل معنوی مادران فعالیت خود را آغاز کرده چرا که اساس یک تمدن احترام به معلم، مادر و الگوهای آرمانی است.
 
وی این سه عنصر ارزشمند را در رشد و تعالی جامعه و حرکت به سمت یک اجتماع عزتمند ضروری اعلام و خاطرنشان کرد: عنوان مادر عنوان ارزشمندی است که با هیچ تعبیر و لفظ دیگر قابل قیاس نیست چرا که اصلی‌ترین ماموریت مادران تربیت فرزندان است که در جامعه ما به این اصل مهم تاکید شده است.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه شخصیت یک زن مسلمان در جامعه و نظام خانواده به عنوان مادری است، گفت: زنان ما امروز بهترین جایگاه و اعتبار خود را از عنوان مادری می‌گیرند و در این راستا مادری موفق است که بتواند به تربیت فرزند شایسته و نسل آبرومند افتخار کند.

عاملی بیان کرد: مادرانی که با تربیت فرزندان شایسته می‌توانند سرنوشت یک ملت و جامعه را تغییر دهند در حقیقت مادران سرنوشت‌سازی هستند که ما نمونه آن را در تربیت و تعالی امام راحل از سوی پدر و مادر عزتمند او شاهد هستیم.

وی عنوان قدسی مادری را ماورای وظایف خانه‌داری بانوان و آشپزی آنها اعلام کرد و گفت: اصلی‌ترین مرکز پمپاژ عواطف در خانواده مادران هستند که ثروت اصلی یک جامعه محسوب می‌شوند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: رنج و زحمتی که مادران در مساله تربیت فرزندان و رشد و تعالی آنها می‌کشند بی هیچ منتی قابل بیان و توصیف نیست و ما از همین روی به قدسیت کلمه مادر اعتقاد راسخ داریم.

عاملی ادامه داد: موفقیتم را مرهون نان حلال پدرم، عنایت تربیتی مادرم و همراهی همسرم می‌دانم که در سخت‌ترین شرایط تحصیل با صبوری تمام من را همراهی کردند.

وی اظهار کرد: بنده به صراحت اعلام می‌کنم که عامل موفقیت هر مرد همسر و خانم اوست و بنده از اینکه مادرم، پدرم، همسرم و خانواده‌ آنها از سلاله پاک رسول خدا و سید هستند بسیار خوشنودم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: