• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-11290-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر خسارت صندوق ضمانت صادرات ایران:

ریسک‌های سیاسی و تجاری تجار را تضمین می‌کنیم


مدیر خسارت صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: در شرایط تحریم تمام ریسک‌های سیاسی و تجاری تجار و بازرگانان را در قالب صندوق ضمانت صادرات ایران تضمین می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، بهمن منتی در همایش صندوق ضمانت صادرات ایران در اتاق بازرگانی اردبیل اظهار کرد: ما به دعوت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل امروز در اتاق با همراهی تولیدکنندگان و صادرکنندگان گردهم آمدیم تا خدماتی که صندوق ضمانت ارائه می‌کند آنها را تشریح کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در این نشست اطلاعات دقیق در باب استفاده از خدمات ارائه شده از طرف صندوق را تشریح کردیم تا از طریق صندوق ضمانت ایران که شک شرکت بیمه اعتباری 100 درصد دولتی است بتوانیم کمک کار تجار و بازرگانان باشیم.

مدیر خسارت صندوق ضمانت صادرات ایران وظیفه اصلی صندوق را تامین مالی صادرکنندگان قبل و بعد از حمل کالاها و تضمین ریسک‌های سیاسی و تجاری آنها اعلام کرد و گفت: اگر صادرکنندگان ما از طرف شرکت‌های خارجی مطالباتی داشته باشند ما با پوشش بیمه‌ای زمینه دریافت این مطالبات را فراهم می‌آوریم که صادرکنندگان با مراجعه به کارگزاری‌های ما در استان‌های مختلف می‌توانند به سهولت از این تسهیلات استفاده کنند.

منتی بیان کرد: صادرکنندگان به جای مراجعه مستقیم به صندوق مراحل اولیه کار خود را با مراجعه به کارگزاری‌ها در استان‌های مختلف انجام می‌دهند تا با درخواست‌هایی که ارائه می‌کنند از طریق صندوق مراحل مختلف در صدور ضمانتنامه‌ها و بیمه‌نامه‌ها فراهم آید.

وی افزود: اگر تجار ما به وام‌های صادراتی نیاز داشته باشند از طریق صندوق ضمانت زمینه پرداخت این تسهیلات با همراهی بانک توسعه صادرات ایران فراهم می‌آید و ما حتی نسبت به پوشش بیمه‌ای فعالیت صادرکنندگان در مراوده با تجار خارج از کشور اقدامات حمایتی خوبی را انجام می‌دهیم.

مدیر خسارت صندوق ضمانت صادرات ایران در ادامه گفت: با توجه به تشدید تحریم‌های آمریکائی‌ها ما در قبال ریسک‌های سیاسی و تجاری پوشش‌های بیمه‌ای را در این حوزه انجام می‌دهیم تا صادرکنندگان ما با مشکلات و دغدغه‌ها روبرو نشوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: