• جمعه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-11490-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

سرپرست آبفای اردبیل:

قطعی و بحران آب نخواهیم داشت/مردم با اطمینان آب مصرف کنند


سرپرست آب و فاضلاب شهری استان اردبیل گفت: ما در سالجاری با بحران و قطعی آب در استان اردبیل روبرو نخواهیم شد و به اندازه کافی در تامین منابع آب برنامه‌ریزی و هدفگذاری کردیم.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، یحیی سیف‌اللهی در جریان بازدید تعدادی از خبرنگاران از تصفیه‌خانه آب شرب اردبیل اظهار کرد: ما در استان اردبیل برای ساکنان 26 شهر و همچنین 63 روستا کار آبرسانی را انجام می‌دهیم به طوری که 100 درصد جمعیت شهری استان تحت پوشش آب شرب و 51 درصد نیز تحت پوشش خدمات فاضلاب هستند.

وی با بیان اینکه 352 هزار مشترک آب شرب و 175 هزار مشترک فاضلاب در سطح استان اردبیل داریم، خاطرنشان کرد: در 9 شهر این استان با تکمیل مطالعات فاضلاب آماده عملیاتی کردن طرح فاضلاب در این شهرها هستیم که همزمان با سفر رئیس جمهور قرار است عملیات احداث 7 تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای اصلاندوز، جعفرآباد، انگوت، رضی، هیر، هشتجین و کلور آغاز شود.

سرپرست آب و فاضلاب شهری استان اردبیل افزود: در شهر نمین نیز ما در مسکن مهر نسبت به اجرای خط انتقال و تصفیه‌خانه اقدام کردیم و در مابقی شهر نیز طرح توسعه فاضلاب را اجرایی و عملیاتی خواهیم کرد.

سیف‌اللهی ادامه داد: آب شرب اردبیل اصلا مشکل آلودگی ندارد و همکاران ما در آب و فاضلاب شهری و همچنین دانشگاه علوم پزشکی با نظارت و نمونه‌برداری تلاش می‌کنند تا سلامت آب شرب را مورد رصد و برنامه‌‌ریزی قرار دهند.
 
وی آزمایشگاه آب و فاضلاب شهری اردبیل را یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌ها در شمالغرب کشور با مرجعیت استثنائی توصیف کرد و افزود: ما در همه تصفیه‌خانه‌های استان به صورت روزانه آب شرب تحویلی به مردم را کنترل می‌کنیم و در اردبیل با پلمپ 23 حلقه چاه به دلیل موجود بودن ماده آرسنیک در این چاه‌ها سعی کردیم بهره‌برداری از چاه‌های موجود را به 10 چاه آبی‌بیگلو محدود کنیم تا با برداشت 400 لیتر در ثانیه از این چاه‌ها بخشی از آب شهروندان اردبیلی را تامین کنیم.

سرپرست آب و فاضلاب شهری استان اردبیل اضافه کرد: پیک مصرف ما در شهر اردبیل 2 هزار و 450 لیتر در ثانیه است که در قالب پیک مصرف روزانه این رقم تا یک هزار و 800 لیتر در ثانیه می‌رسد و ما در حال حاضر با حداکثر ظرفیت از تصفیه‌خانه آب اردبیل برداشت را انجام می‌دهیم.

سیف‌اللهی با بیان اینکه در استان اردبیل در سالجاری در تامین آب شرب مردم هیچ مشکل و بحرانی را شاهد نیستیم، اظهار کرد: به غیر از شهر عنبران که با 20 درصد کمبود آب در این شهر روبرو هستیم ما در هیچ یک از شهرهای استان مشکل و بحرانی در تامین آب شرب سالم و بهداشتی نداریم.

وی گفت: مشکل به وجود آمده در عنبران مربوط به شبکه آّبرسانی است که ما تا حل مشکل در یک منطقه خاص به صورت روزانه با تانکر آبرسانی را انجام می‌دهیم و شبانه نیز ذخیره‌سازی به انجام می‌رسد.

سرپرست آب و فاضلاب شهری استان اردبیل با گرامیداشت روز خبرنگار خبرنگاران را قشر آگاه و تحلیلگر در بیان واقعیت‌ها به جامعه و انعکاس درددل‌های مردم به مسئولان توصیف کرد و افزود: خبرنگاران با سعه صدر در عین مشاهده مشکلات و بیان آن سعی می‌کنند تا راهگشا در این مسیر باشند.

در این بازدید خبرنگاران از بخش‌های مختلف تصفیه خانه شامل ورودی آب، مرحله هوادهی و کلرزنی، ته نشینی، شست و شوی معکوس و حوضچه‌های خروجی آب با زلالی و پاکی برجسته دیدن کردند تا از نزدیک در جریان کیفیت آب شرب اردبیل و سلامت و استاندارد بودن آن از لحاظ مختلف آشنا شده و مطلع باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: