• جمعه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-1091-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل:


نقش نمایندگان استان در اخذ رأی برای منطقه آزاد اردبیل بسیار مهم است


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت:  نقش نمایندگان استان در اخذ رأی برای منطقه آزاد اردبیل بسیار مهم است.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل بمناسبت سالروز ازدواج حضرت علی با حضرت زهر (علیهما السلام) و روز ازدواج، ازدواج آن دو معصوم را از جهات عدیده الگوی جهانی و ابدی برای جوانان دانست و به تشریح آن پرداخت.

عاملی گفت: دو هفته دیگر لایحه منطقه آزاد در مجلس به رأی گذشته می شود. نقش نمایندگان استان در اخذ رأی بسیار مهم است و من از آنها می خواهم با تمام توان با تک تک نمایندگان و مخصوصا نمایندگان مخالف وارد مذاکره شوند.

وی افزود: از همین جا اعلام می کنم نمایندگان محترم آن دسته از نمایندگان مخالف را که قدرت اثرگذاری بر رأی مجلس دارند شناسایی و معرفی کنند؛ من خودم شخصا با آنها تماس می گیرم.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از خطبه ها در خصوص واگذاری کشت و صنعت گفت: این واگذاری بشرطی صحیح است که مشکل معارضین حل گردد و هرکس سندی دارد اولی به زمین است ولو سند قدیمی باشد. اگر غیر این باشد، واگذاری شرعا درست نیست. اگر مسئولین چنین نیتی دارند برای اثبات حسن نیت در اسرع وقت معارضه معارضین را حل نمایند. اراضی پایاب سد خداآفرین نیز اراضی اجدادی عشایر است و اگر بخشی از ان به غیر واگذار شود حتما باید با تراضی عشایر باشد.

وی اظهار داشت: در هر دو مورد اگر غیر از این باشد منطقه در آینده با مشکلات مواجه خواهد شد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها با محکوم کردن فاجعه کشتار کودکان یمنی در هفته گذشته، گفت: آل سعود و آمریکا عصبانی از اینکه نمی توانند شبه نظامیان حوثی را شکست بدهند و مخصوصا بعد از شکست در الحدیده، به همه جا حمله می کنند و حرمت هیچ ذی حرمتی را نگه نمی دارند. به بیمارستان ها، مدارس، بازارها، عروسی ها و این هفته به اتوبوس حامل کودکانی که از کلاس قرآن از مسجد جامع صعده برمی گشتند حمله، و سی نفر از کودکان را قطعه قطعه کردند.

وی اظهار داشت: جای تأسف است که در این فاجعه عظیم انسانی، سازمان ملل، اروپا و مراکز بین المللی حمایت از کودکان ساکت هستند. انگار که این اطفال محکوم به مرگ هستند و باید مظلومانه کشته شوند و اینگونه دنیا با دو مکیال متفاوت مدیریت می شود.

وی افزود: جرأت عربستان در اثر حمایت آمریکا به جایی رسیده که عوامل این رژیم بالصراحه کانادا را به حملاتی مشابه حملات 11 سپتامبر تهدید کردند در حالیکه آمریکا در این ماجرا ایران را متهم و اموال ایران را مصادره می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: