• شنبه ۲۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-2394-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

بخش نسخ خطی در کتابخانه مرکزی اردبیل تجهیز شد


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت: بخش نسخ خطی کتابخانه مرکزی اردبیل با فن آوری‌های نوین الکترونیکی و کتابخانه‌ای تجهیز شد. 

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، رباب عزیز خانی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: بیش از 165 نسخه کتب خطی، چاپ سنگی و سربی در کتابخانه مرکزی اردبیل نگهداری می شود که از این تعداد 44 نسخه خطی و 119 نسخه چاپ سنگی و سربی است. 

رباب عزیزخانی با اشاره به اختصاص اعتبار مورد نیاز برای تجهیز بخش نسخ خطی در کتابخانه مرکزی اردبیل، تصریح کرد: امسال چهارصد میلیون ریال برای تجهیز این بخش از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه ای اختصاص یافته بود که از این محل تجهیزات الکترونیکی از جمله دوربین دیجیتالی و اسکنر مخصوص جهت تهیه نسخه‌های کاغذی و قفسه های ریلی برای بهره برداری از این بخش خریداری شد. 

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به انجام اقدامات اولیه در خصوص فهرست نویسی این کتاب ها افزود؛ این مراحل با مشارکت کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی صورت گرفت. 

وی برگزاری دوره‌های آموزشی برای کتابداران بخش نسخ خطی را از دیگر اقدامات انجام شده در این خصوص عنوان کرد و افزود: پنج نفر از کتابداران استان با شرکت در دوره آموزش مربوط به نسخ خطی  دورهای فهرست نویسی، نگهداری و بهره برداری از بخش نسخ خطی را فرا گرفتند. 

عزیزخانی ابراز امیدواری کرد با اختصاص اعتبار مناسب، مراحل نگهداری، آفت زدایی و سایر اقدامات مورد نیاز در این استان انجام شود تا این گنجینه های قدیمی مورد استفاده محققان و پژوهشگران قرار گیرد. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: