• شنبه ۲۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-2494-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

تفاهم نامه همکاری میراث فرهنگی و جهاد دانشگاهی اردبیل منعقد شد


  
با هدف اجرای پروژه‌های پژوهشی و مطالعاتی تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل میراث فرهنگی استان و جهاد دانشگاهی اردبیل منعقد شد. 
  
به گزارش ایسنا منطقبه اردبیل، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل تصریح کرد: ظرفیت‌های متعدد پژوهشی و مطالعاتی در حوزه گردشگری استان وجود دارد. 
  
نادر فلاحی با اذعان به توانمندی جهاد دانشگاهی در اجرای پروژه‌های تحقیقاتی خواستار همکاری این مجموعه در اجرای پروژه‌های پژوهشی و مطالعاتی شد. 
  
وی با بیان اینکه گردشگری باید به عنوان سند راهبردی توسعه استان دیده شود، اضافه کرد: انتظار می رود دانشگاه ها در توسعه گردشگری استان مشارکت جدی داشته باشند. 
  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خواستار راهنمایی سرمایه گذاران با تعریف پکیج سرمایه گذاری و جذب مشارکت بخش خصوصی شد و ادامه داد: همچنین انتظار می رود جهاد دانشگاهی در رونق گردشگری سلامت یاریگر ما باشد. 
  
فلاحی همچنین در خصوص مشارکت اداره کل در برپایی جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های مختلف با رویکرد معرفی قابلیت های استان اعلام آمادگی کرد و کرد: از جمله آماده مشارکت در برگزاری جشنواره گیاهان دارویی و سنگ های قیمتی هستیم. 
  
در این جلسه همچنین رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل با تاکید به اهمیت گردشگری به عنوان محور توسعه از اعلام آمادگی این دستگاه اجرایی جهت مشارکت در طرح های تحقیقاتی خبر داد. 
  
مهران اوچی ادامه داد: ظرفیت های کم نظیری در گستره استان اردبیل وجود دارد بطوریکه تمامی شهرهای این استان قابلیت های متعدد و متنوع گردشگری را دارا است. 
  
او با ذکر مثالی به تحقیقات صورت گرفته در حوزه گیاهان دارویی و سنگ های قیمتی اشاره و تصریح کرد: در طبیعت این استان جاذبه‌های کم نظیری داریم که نیازمند معرفی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: