• دوشنبه ۲۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-2594-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

با حضور نویسنده نام آشنای کشور برگزار شد؛

نشست ادبی دو پنجره با موضوع نقد رمان «هیچ کس جراتش را نداشت»


  
  
با هدف نقد رمان نوجوان «هیچ کس جراتش را نداشت» نشست ادبی دو پنجره به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل برگزار شد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، در این مراسم که با حضور حمیدرضا شاه آبادی نویسنده برجسته کشور در حوزه رمان نویسی برگزار شد، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان اردبیل با اشاره به اینکه نشست های ادبی برگزار شده در کانون اغلب مورد استقبال نوجوانان و اعضا قرار می گیرد، اظهار کرد: انس و دوستی با کتاب قدرت اندیشه آزاد را به نوجوانان می دهد و ما با ایجاد فضای آزاد کتابخحوانی در کانون سعی در جذب بیش از پیش نوجوانان در رده های سنی مختلف به این برنامه ها داریم. 
  
هاجر جمادیه با بیان اینکه نشست های ادبی دو پنجره به صوره مرتب در حال برگزاری است ، خاطرنشان کرد: در سالجاری ما شاهد یازدهمین سال برپایی این سلسله نشست ها در اردبیل بودیم که همه ساله با رونق علمی و فکری بیشتری نظاره گر برگزاری این نشست ها هستیم. 
  
وی با خیرمقدم به حمیدرضا شاه آبادی، رمان نویس برجسته حوزه نوجوانان بیان کرد: برگزاری اینگونه نشست ها با حضور نویسندگان صاحب اثر زمینه را برای رشد استعدادها و شکوفایی نبوغ ادبی و فرهنگی نوجوانان ما فراهم می کند. 
  
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل استفاده از ظرفیت نویسندگان و هنرمندان برجسته کشوری را مهم ارزیابی کرد و گفت: در سال های دور اگر کتابی به دست ما می رسد و فرصت مطالعه آن برای ما فراهم می شد بسیار جای خوشحالی داشت اما در حال حاضر با فرصت های ایجاد شده نوجوانان ما رو در رو با نویسندگان و آشنایی با آثار ادبی آنان می توانند دانسته های ادبی و فرهنگی خود را بیش از گذشته گسترش دهند که این از برکات توجه مسئولان کشور به حوزه نوجوان و ارتقای سطح کیفی آموزش هاست. 
  
جمادیه قرار گرفتن نوجوانان در فضاهای متفاوت آموزشی را یادآور شد و بیان کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این زمینه را فراهم کرده تا در هر موقعیت مناسب از نویسندگان و رمان نویسان متعدد و متفاوت کشوری و چهره های برتر کشوری دعوت کرده و با حضور نوجوانان کارگاه های نقد و بررسی آثار منتشر شده را اجرایی کند که این عمل در واقع زمینه بیان نظارت آزادانه نوجانان را در باب آثار تازه نشر یافته فراهم کرده و در کنار آن به ارتقای معلومات آنان می انجامد. 
  
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک فرارسیدن روز عرفه و اعیاد قربان و غدیر پیام های این دهه را آزادگی و حریت اعلام کرد و از نوجوانان خواست تا با تامل در درس های غدیر و عرفه حریت و آزادگی را در زندگی خود جاری و ساری کنند. 
  
در این نشست صمیمانه که بیش از دو ساعت به طول انجامید اعضای نوجوان کانون از 5 مرکز اردبیل و کانون های شهرستان ها نقدهای خود را در باب کتاب «هیچ کس جراتش را نداشت» ارائه و حمیدرضا شاه آبادی به پاسخگوئی این نقدها پرداخت. 
  
شاه آبادی نویسنده رمان های دایره زنگی، لالایی برای دختران مرده، اعترافات غلامان، وقتی مژی گم شد، هیچ کس جراتش را نداشت، دیلماج و کافه خیابان گوته است که تمامی این آثار به مرحله چاپ رسیده و اغلب آثار در جشنواره های متعدد کشوری برگزیده شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: