• جمعه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-191-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل:

سرمایه گذاری در صنعت توریسم استان اردبیل بازدهی بسیار خوبی خواهد داشت

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: سرمایه گذاری در صنعت توریسم استان هم ضروری است و هم بازدهی بسیار خوبی خواهد داشت. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل اظهار داشت: این روزها جمعیت استثنایی وارد استان ما شده و مراکز تفریحی و توریستی ما مملوّ از جمعیت است. این اقبال را باید غنیمت شمرد و از آن حسن استفاده را نمود. 
  
عاملی افزود: این اقبال عظیم نشان می دهد سرمایه گذاری در صنعت توریسم استان هم ضروری است و هم بازدهی بسیار خوبی خواهد داشت. من از ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی کشور تشکر می کنم که تصمیم گرفته اند استان اردبیل را پایلوت قرار دهند و معتقدند هرچه در اردبیل سرمایه گذاری بکنند، هدر نمی رود. به همین جهت با اینکه اخیرا به اردبیل مسافرت کرده بودند اما دو هفته دیگر با افتخار میزبان ایشان خواهیم بود. 
  
وی گفت: در این ازدحام، ضعف هایی هم دیده می شود که برخی از آنها از جانب مسئولین و برخی دیگر از سوی اهالی است. مسئولین باید در توسعه فضای سبز، احداث سرویس های بهداشتی، تسهیل حمل و نقل و ترافیک، ایجاد امکان تردد در سرعین و سایر مراکز تفریحی جدی باشند. 
  
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در ادامه سخنان خود گفت: سرمایه گذارانی که برای ایجاد مراکز رفاهی و تفریحی به استان می آیند نباید مورد اذیت قرار گیرند. 
  
وی در خصوص کارشکنی در برابر سرمایه گذاران در مناطق توریستی استان به چند مورد اشاره کرد و افزود: بعضی از اهالی استان نیز در این روزهای پربرکت تقصیراتی دارند. گران فروشی و طمع بیشتر و سوء استفاده از ازدحام، قصه پرغصه است. دیروز از مراکز توریستی استان گزارش به من رسیده که به مهمانان اجحاف و زورگویی شده و حتی از قیمت های رسمی اعلانی خود مراکز نیز بالاتر اخذ کرده اند. این ها همه سوء سلیقه تجار آن منطقه را نشان می دهد. این کارها هم آبروی استان را می برد و هم توریست ها را پشیمان می کند. متأسفانه تعزیرات نیز در چنین ایامی حضوری مؤثر ندارد. 
  
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها اظهار داشت: این هفته از قوی ترین هواپیمای جنگنده در کشور رونمایی شد و ایرانیان توان علمی خود را در حد اعلی به رخ آمریکا کشیدند. با غض نظر از توانایی های ویژه این جنگنده، ساخت آن در دوره محاصره تکنولوژی، نشان از توان علمی بالا و دلیل بر حرکت علمی پرشتاب و پر فدرت کشور است. این حرکت نشان می دهد که در تمام موارد تحریم اگر اراده و اعتماد به نفس باشد، مشکل حل می شود. 
  
وی افزود: اگر آمریکا می خواهد نتیجه تحریم را ببیند، به این جنگنده ایران نگاه کند و درس عبرت بگیرد و تازه این اول کار است. 
  
امام جمعه اردبیل اظهار داشت: از دولت محترم می خواهم در پرداخت وجه گندم خریداری شده تسریع نماید. از مسئولین استانی هم می خواهم موضوع را با جدیت تمام پی گیری نمایند. 
  
نماینده ولی فقیه در استان با گرامیداشت هفته دولت و تجلیل از شهیدان رجایی و باهنر گفت: ما انسان‌های بزرگ و هزینه های سنگینی در برابر استقلال و حاکمیت ملی خود تقدیم کشور عزیزمان ایران کرده ایم. 220 هزار شهید جنگ تحمیلی و انسانها و شخصیت های بزرگ علمی و معنوی و سیاسی از آن جمله است. 
  
وی ادامه داد: ملت بزرگ ما سال‌هاست که در شدیدترین حصار اقتصادی قرار گرفته و این نیز بخشی از هزینه آرمانی است که ملت ما در مسیر اهداف آرمانی پرداخت می کند. ما به آمریکا ثابت خواهیم کرد که یک کشور مستقل در زمان معاصر امکان حیات سیاسی دارد. 
  
در بخش دیگری از خطبه ها افزود: استراتژی آمریکا در برابر ایران در دولت ترامپ، فشار کوتاه مدت خرد کننده با استفاده از تمام امکانات است. آنها می گویند فشار میان مدت یا بلندمدت در برابر ایران جواب نمی دهد چون با تجربیاتی که دارند تدریجا خودشان را با تحریم وفق می دهند. اگر تحریم بلند مدت باشد ایران خواهد توانست خودش را به تدریج با آن شرایط سازگار کند و راهکارهایی را برای تعدیل فشار و دور زدن فشار پیداکند  و عملا ماه های هفتم و هشتم از فشار تحریم کاسته خواهد شد. 
  
وی ادامه داد: از این رو تحلیل گران می گویند اگر ایران بتواند در برابر تحریم های فعلی دوام بیاورد و آن را بلند مدت کند، پیروز خواهد شد و بازی را خواهد برد. اگر در این برهه ملت ما به مقاومت خود ادامه دهد و مدیران عرضه بیشتری نشان دهند، قطعا آنها مغلوب می شوند. 
  
وی افزود: ابزار اصلی آنها در این فشار کوتاه مدت، جنگ روانی است. آمریکایی ها در جنگ روانی بسیار خوب عمل می کنند. اخیرا گروه اقدام ویژه بر علیه ایران تأسیس کرده اند و شدیدا تبلیغ می کنند که بعد از تأسیس این گروه شرایط ایران وخیم می شود در حالیکه اقدام ویژه ای نمانده که آنها انجام ندهند و ترکش آنها خالی است. اما نفس تشکیل این گروه اقدام اثر روانی دارد. بقیه کارهای آنها هم همینطور است. اوباما تحریم بدتر از تحریم ترامپ درست کرد اما به جایی نرسید و آخر سر مجبور شد پای مذاکره با ایران بنشیند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: