• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-8990-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

پیامدهای حاصل از سوتغذیه کودکان چیست؟


  
کودکان به عنوان سرمایه‌‌های هر جامعه ای درصد قابل توجهی از جمعیت هر کشور را به خود اختصاص می‌دهند از اینرو سلامتی و رشد کودکان متضمن سلامت آینده جامعه خواهد بود. 

یکی از مهمترین عوامل رشد کودکان بهره مندی آنان از رژیم غذایی متناسب با سنشان می‌باشد در حالیکه اگر در این راستا نقصانی بوجود آید منجر به عدم رشد جسمی و روانی کودک خواهد بود با این حال سوءتغذیه از چالش‌های کشورهای در حال توسعه به شمار می رود  و  کشور ایران نیز از این قاعده مستثنا نبوده و در نقاطی از کشور با "سوءتغذیه کودکان" مواجه هستیم. 

یکی از شاخص‌های میزان گرسنگی هر کشور سوءتغذیه بوده بطوریکه سازمان‌های جهانی برای مقابله با این پدیده تدابیری را می اندیشند تا بتوانند کودکان را از آثار زیانبار این پدیده حفظ نمایند. 
  
بتول سلیمی منش کارشناس ارشد حقوق جزا و جرمشناسی در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه اردبیل در خصوص سوتغذیه کودکان در ایران گفت: طبق آماری که در سالهای اخیر منتشر شده حدود ۲۰۰ هزار کودک زیر ۶ سال در کشور دچار سوءتغذیه هستند که استانهای خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و همچنین کهگیلویه و بویر احمد جزء شهرهای شناخته شده در این راستا بوده که البته کمترین میزان سوءتغذیه؛ در میان کودکان استان گیلان و بالاترین میزان، از آن؛ سیستان و بلوچستان است. 
  
وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین آثار  سو تغذیه مرگ و میر کودکان است، یادآور شد: این مسئله منجر به فوت یک سوم از کودکان زیر ۵ سال خواهد بود بطوریکه که می توان عوارض دیگر  این اتفاق را عدم رشد جسمی و روانی کودک، وقفه در سیر تکاملی، پیدایش اختلالات گوارشی و کبدی، کوتاهی قد، فقر آهن و اختلالات بینایی را نام برد. 

سلیمی منش با اشاره به گفته محققان دانشگاه جان هاپکنیز امریکا افزود: کودکانی که دچار سوءتغذیه در سالهای پیش دبستانی هستند در معرض اختلال شنوایی در سنین بالاتر قرار خواهند گرفت و همچنین یافته‌های محققان کالج کینگ لندن نیز نشان دهنده این است؛ کودکانی که صبحانه نمیخورند در معرض ابتلا به سوءتغذیه قرار گرفته و احتمالا به کمبود آهن، کلسیم و ید مبتلا خواهند شد. 
  
این جرمشناس با بیان عوامل موثر در بروز سوءتغذیه خاطرنشان کرد: فقر یکی از عواملی هست که رابطه تنگاتنگی با سوءتغذیه دارد بطوریکه که در نقاطی از کشورمان از جمله سیستان و بلوچستان سوءتغذیه بر اثر فقر شایع است. 

وی رژیم غذایی نادرست در دوران بارداری برای بانوان، فرهنگ نادرست تغذیه وبیماریهایی که بر تغذیه و عادات غذایی اثرگذار خواهند بود را نیز از عوامل موثر دانست و گفت: هر چند فقر تاثیر بسزایی در این راستا دارد  ولی عدم استفاده صحیح از مواد غذایی در زمان رشد کودک و عدم دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی از علل موثر در  سوءتغذیه به شمار می رود. 
  
به گفته سلیمی آماری از شناسایی دقیق سوءتغذیه کودکان در کشور و ارگانی که مسئولیت ثبت این آمار را برعهده دارد ارائه نمی شود ولی با آمارهای موجود می توان سیاستگذاری و برنامه ریزی در سطح خرد و کلان را برای ریشه کن کردن این پدیده در نظر گرفت. 
  
وی یادآور شد: اقدامات پیشگیرانه اگر در هنگام بارداری و در دوران جنینی آغاز شود مسلما اثربخشی بهتری خواهد داشت از اینرو  آگاهی مادران از تغذیه تکمیلی در دروان بارداری از اثرات سوءتغذیه کودکان و وزن کم آنان هنگام تولد جلوگیری مینماید و برای حفظ سلامت مادر نیز موثر خواهد بود. بطوریکه آموزش مداوم مادران بعد از زایمان جهت ارتقای آگاهی آنان در زمینه بهداشت و تغذیه مناسب فرزندان و سیاست گذاری و برنامه ریزیها دولت برای بهبود تغذیه نوزادان و مادران باردار مناطق حاشیه نشین و فقیر می تواند از اقدامات پیشگیری در این زمینه به شمار بیاید 
  
برای ریشه کن کردن سوءتغذیه هر چند اقدامات کلان در دست دولت است و باید از اقشار آسیب پذیر در محافظت نماید و طعم عدالت اجتماعی را به همه اقشار جامعه بچشاند  ولی نباید از نقش آحاد جامعه و وجدان جمعی نیز به سادگی گذشت چرا که  وضعیت سلامت گروه‌های آسیب پذیر هر جامعه می‌تواند بیانگر سلامت آن جامعه باشد. 
  
 گفتگو: سمیه درازی خبرنگار ایسنا منطقه اردبیل

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: