• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-9990-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

بخش ERCP در بیمارستان امام خمینی(ره)اردبیل راه اندازی شد


با حضور امام جمعه اردبیل دستگاه ERCP با اعتبار بالغ بر دوازده میلیارد ریال در مرکز آموزشی درمانی امام خمینی(ره)اردبیل افتتاح شد. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اردبیل، در این مراسم سید حسن عاملی  گفت: مسئله سلامت، حیاتی ترین مسئله جامعه است و تامین آن بزرگترین وظیفه‌ای است که بر گردن دولتمردان هست و در این باب، درمان و پیشگیری از اولویت ویژه ای برخوردار است. 

امام جمعه اردبیل گفت: عاملانی که باعث می‌شوند سلامتی مردم به خطر بیافتد به هیچ عنوان قصور آنها قابل گذشت نیست. 
  
وی با اشاره به اینکه تامین سلامت آحاد جامعه یکی از وظایف اصلی دولت است، خاطرنشان کرد: به حمدالله دولت تمام تلاش خود را در این زمینه به کار برده است و با اجرای طرح تحول سلامت در کشور و در استان اردبیل شاهد گسترش خدمات درمانی روز افزون هستیم. 
  
نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: ایران از لحاظ اقتدار علمی و تحقیقاتی و پزشکی از نظر توانمندی جزو قدرت‌های برتر دنیا است و جایگاه ویژه‌ای در بین کشورهای قدرتمند دارد. 
  
امام جمعه اردبیل ادامه داد: استان اردبیل به لحاظ همسایگی با کشور آذربایجان، پذیرای میهمانان خارجی به مراکز درمانی استان است و در این خصوص شایسته است تجهیزات وامکانات زیادی برای استان مهیا شود تا ضمن بهره‌مندی مراجعین سایراستانهای همجوار از برکات آنها در بخش توریسم درمانی نیز بتوانیم بهره مند شویم. 
  
در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این مراسم گفت: بکارگیری این دستگاه پیشرفته تشخیصی - درمانی تحت نظارت مستقیم فوق تخصص گوارش گامی ارزشمند در جهت خودکفایی استان و کاهش آمار اعزام بیماران به سایر استانها می شود. 
  
گفتنی است، دستگاه ERCP برای اولین بار در استان راه اندازی شده و با این روش، برداشتن سنگ انتهای مجرای صفراوی، مشترک با روش اندوسکو‌پی و فلور‌وسکوپی بدون نیاز به عمل جراحی باز برای نخستین بار اتفاق افتاد تا زمینه درمان بیماران در داخل استان فراهم شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: