• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1594-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

سومین دوره «آئین نذر کتاب» در اردبیل برگزار می شودهمزمان با آغاز ماه محرم، سومین دوره «آئین نذر کتاب» توسط سازمان مردم نهاد انجمن مهر امید برگزار می شود.

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، بهرام شاهدوست مدیر اجرایی سومین دوره آئین نذر کتاب با اعلام این خبر افزود: این آئین از اول تاب سوم ماه محرم( 20 تا 22 شهریور ماه) با برپایی غرفه ای در جنب دبیرستان مدرس اردبیل اجرا می شود.

وی با اشاره به ساعات برگزاری این آئین فرهنگی- مذهبی تصریح کرد: دوره های اول و دوم این آئین در سال های 94 و 95 در اردبیل برگزار شد که با استقبال مردم و مسئولان فرهنگ دوست استان مواجه شد.

شاهدوست با بیان اینکه آئین نذر کتاب با شعارهای «با نذر کتاب، شمعی در حرم آگاهی بیفروزیم» و «یک کتاب نذر کن، دو کتاب نذری بگیر» برگزار می شود، اظهار کرد: این برنامه دو هدف عمده را دنبال می کند که یکی از آنها ترویج کتابخوانی است.

مدیر اجرایی سومین دوره آئین نذر کتاب ادامه داد: دومین هدف آئین نذر کتاب فرهنگ سازی در مورد نذر اقلام فرهنگی است و ما بر این باور هستیم که نذر کردن نباید تنها محدود به اغذیه باشد بلکه می توان اقلام فرهنگی را هم نذر کرد.

عضو انجمن مهر امید با اشاره به اینکه گسترش فرهنگ مطالعه یکی از  ابزارهای توسعه فرهنگی است،  ادامه داد: توسعه فرهنگی نیازمند کارهای فرهنگی است که انجمن مهر امید در راستای رسالت فرهنگی خود برنامه های مختلفی در این زمینه طراحی کرده است که به مرور اجرا می کند.

وی با بیان اینکه آئین نذر کتاب توسط کمیته فرهنگی انجمن پیشنهاد شده بود، گفت: این برنامه با همکاری برخی از دستگاه های دولتی و عمومی اجرا می شود.

شاهدوست در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه اجرای برنامه بیان کرد: انجمن مهر امید با همکاری ادارات غرفه ای در پیاده رو برپا کرده و در آن کتاب های نذری مردم را جمع آوری کرده و در بین مردم توزیع خواهد کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: