• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-13090-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل:

برداشت بیش از 19 هزار تن محصول کلزا در استان اردبیل

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از برداشت بیش از 19 هزار تن محصول کلزا در استان اردبیل خبر داد.
 
 به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، احمد شهریار در جلسه ارزیابی عملکرد محصولات زارعی با اعلام این خبر افزود: در سالجاری نزدیک به 10 هزار و 500 هکتاز از اراضی شهرستان‌های استان با یک هزار و 240 بهره‌بردار کشاورزی به زیر کشت دانه روغنی کلزا رفت . 

وی افزود: در سال زراعی جاری از کل خرید تضمینی دانه کلزا که بالغ بر 340 هزار تن بوده، استان اردبیل با تولید 19 هزار و 400 تن دانه کلزا 6 درصد از مجموع کلزای تولیدی کشور، مقام ششم کشوری را به خود اخصاص داد . 

شهریار تصریح کرد: از مجموع 19 هزار و 400 تن دانه کلزای تولیدی استان در شهرستان‌ها مقدار  19 هزار و 200 تن توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی استان به قیمت تضمینی خریداری و به کارخانجات روغن کشی ارسال گردید و مقدار 200 تن دانه کلزای بذری برای اولین بار هیبریدهای کلزای کشور فرانسه توسط شرکت کشت و صنعت پارس تکثیر و نیاز بذری استان به این ارقام وارداتی و نیاز سایر استان‌ها به این بذور تامین گردید . 

این مقام مسئول ادامه داد: بهای محصول خریداری شده بالغ بر 520 میلیارد ریال بوده است که با تمهیدات اندیشیده شده از طرف وزارت متبوع تقریبا ً 100 درصد بهای دانه سویای خریداری شده به کشاروزان در اندک زمان پرداخت شده است .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: