• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-991-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل:

افزایش تولید گوشت قرمز و شیر خام درسالجاری در استان اردبیل

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از افزایش تولید گوشت قرمز و شیر خام درسالجاری در استان اردبیل خبر داد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، نوبخت اژدری در جلسه ارزیابی محصولات دامی با اعلام این خبر افزود: از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر امید همه ساله شاهد افزایش میزان تولیدات انواع محصولات دامی در استان هستیم، به گونه‌ای که میزان تولید گوشت قرمز را که در سال 93 به میزان 28 هزار و400 تن بود،  پیش بینی می‌شود در سالجاری به 30 هزار و 300 تن برسد. 

وی اضافه کرد: همین وضعیت در خصوص میزان تولید شیر خام نیز مشهود است، به گونه‌ای که میزان تولید شیر را توانستم از 222 هزار تن در سال 93 به 278 هزار تن در سالجاری برسانیم.
 
اژدری تصریح کرد: مقایسه آماری میزان تولید گوشت مرغ نیز نشان می‌دهد که افزایش چشمگیری در افزایش این محصول دامی در طی 5 سال گذشته در سایه زحمات دولت تدبیر و امید بوده‌ایم، به گونه‌ای که میزان تولید این فرآورده دامی در سال 93 از 34 هزار تن به 44 هزار تن در سالجاری افزایش یافته است. 

وی گفت: استان اردبیل علاوه بر تامین نیاز داخلی، مازاد تولید خود را به دیگر استان‌های کشور و همچنین کشورهای همسایه ارسال می‌کند . 

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در خصوص وضعیت تولید عسل در استان نیز افزود: استان اردبیل یکی از قطب‌های مهم تولید عسل در کشور به حساب می آید، به گونه‌ای که پیش بینی می‌شود امسال 6.5 هزار تن عسل در داخل استان تولید شود. 

وی افزود: در دو سال اخیر اقدامات قابل قبولی در خصوص این محصول ارزشمند صورت گرفته است که از جمله آنها می‌توان به ثبت جهانی عسل سبلان، توزیع 390 تن شکر، اجرای کد شناسه 16 رقمی زنبورستان‌ها، آمارگیری سالانه، اجرای دوره‌های آموزشی تخصصی تولید ژله رویال و ارائه تسهیلات بانکی به زنبورداران اشاره کرد .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: