• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-14190-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار اردبیل:

نباید در انتقال مواریث دفاع مقدس به نسل جوان کوتاهی کنیم


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: نباید در این موقعیت حساس در انتقال مواریث و سرمایه‌های دوران دفاع مقدس به نسل نوجوان و جوان کوتاهی کرده و قصور داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، علی نواداد در همایش نکوداشت رزمندگان و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس در آستانه هفته دفاع مقدس در سالن ولایت اردبیل اظهار کرد: دوران دفاع مقدس با فرهنگ ایثار و شهادت که برگرفته از مکتب امام حسین(ع) است آمیخته و عجین شده به طوری که رزمندگان ما با لبیک به امام شهیدان حضرت سیدالشهدا(ع) در جبهه‌های حق علیه باطل حاضر شده و با شجاعت و اخلاص صحنه‌های ماندگاری را خلق کردند.

وی خاطرنشان کرد: نباید این سرمایه‌ها و گنجینه‌های معنوی جامعه ما اعم از رزمندگان و ایثارگران مورد غفلت و بی‌توجهی قرار گیرند بلکه باید این انسان‌های فداکار را برای نسل امروز و آینده معرفی کنیم تا با الگو قرار دادن آنها نسل انقلابی ما مدافع کشور و در مسیر خط ولایت حرکت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل افزود: نباید اجازه دهیم تا دشمنان از خلا این انتقال سرمایه‌های معنوی به نفع خود بهره‌‌برداری کنند و بخواهند بین نسل گذشته و امروز فاصله بیندازند در حالی که باید با وفاق و همدلی در مسیری حرکت کنیم تا نسل‌های آینده به وجود شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران ما ببالند.

نواداد با قدردانی از شروع نهضت تهیه و تدوین تاریخ شفاهی هشت سال دفاع مقدس به همت بنیاد حفظ آثار تصریح کرد: ضرورت دارد همه این گنجینه‌ها را به شکل مکتوب گردآوری کنیم تا نسل آینده و تاریخ این کشور به وجود فرزندان رشید این مرز و بوم به خود ببالند.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل نیز در این مراسم با انتقاد از بی‌توجهی و زندگی غریبانه رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس اظهار کرد: استان اردبیل با تقدیم 3 هزار و 400 شهید و 34 هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس و در قالب لشگر عاشورا مجاهدتی بی‌نظیر از خود به یادگار گذاشت که ضرورت دارد ابعاد این ایثارگری‌ها با قلم رسا و تهیه آثار تصویری به شکل ماندگار حفظ شود.

سردار جلیل بابازاده خاطرنشان کرد: شهدا و قهرمانان این ملت هر چند مظلومانه به شهادت رسیدند اما ضرورت دارد در حفظ و صیانت از آثار این شهدا و ایثارگران مجموعه‌های فرهنگی و هنری مورد حمایت قرار گیرند که متاسفانه به دلیل برخی غفلت‌ها و بی‌توجهی‌ها این نیروهای مخلص و فداکار یکی پس از دیگری در کنج عزلت و غربت جان خود را از دست می‌دهند.

وی با بیان اینکه متاسفانه ما موضوع نفوذ دشمن را جدی نگرفتیم و امروز این نفوذ در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نمایان است، افزود: معلوم نیست به چه دلیلی می‌خواهند عقبه‌های ارزشی این نظام را که رزمندگان، ایثارگران و نیروهای ارزشی انقلاب است به نوعی حذف کرده و کنار بگذارند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس به شرایط حساس کشور و ضرورت حفظ وحدت و همدلی اشاره کرد و گفت: نسل جوان ما در حالی که تا 80 درصد دوران پیروزی انقلاب را درک نکرده و تا 51 درصد دوران دفاع مقدس را به یاد ندارند امروز باید یک فضای عاطفی و عقلانی بین نسل امروز و گذشته برقرار شود که روش درست این ارتباط‌گیری بسیار مهم و خطیر به نظر می‌رسد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: