• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1193-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

یک میلیون داوطلب کنکور در فضای ابهام اضطراب

   .یک  میلیون داوطلب کنکور در فضای ابهام اضطراب به سر می برند

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، این روزها شاهد التهاب و اعتراض بی سابقه ای در دانش آموزانی هستیم که  به تاثیر قطعی معدل و عدم پاسخگویی مسئولان همراه هستند. بطوریکه پس از حکم دیوان عدالت اداری در سال ۱۳۹۴ مبنی بر غیرقانونی بودن تاثیر سوابق تحصیلی در نتایج آزمون سراسری، این تاثیر به شکل مثبت در سال های ۹۵ و ۹۶ و ۹۷ همچنان باقی ماند . 

در اسفند ماه سال گذشته، وزیر آموزش و پرورش در مصاحبه با شبکه خبر عنوان کرد که این روند بدون تغییر در کنکور دو سال آینده نیز ادامه خواهد یافت، اما  تیرماه امسال، در شورای سنجش و آموزش، گویا ۵۰ درصد تاثیر قطعی سوابق تحصیلی از سوی وزیر و معاون متوسطه ی وزارت آموزش و پرورش به همتایانشان در وزارت علوم و بهداشت پیشنهاد و نهایتا به مصوبه ی ۳۰ درصد تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸ ختم شد. 
درپی اعلام این خبر، موجی از اضطراب و اعتراض فضای رسانه ای و مجازی را فراگرفت و حتی برخی امام جمعه هاو جماعت نیز به جمع معترضان پیوستند.  در تاریخ ۱۶ مرداد، ۱۷۵ نماینده با امضای بیانیه ای از وزیر علوم، در مقام ریاست شورای سنجش و آموزش، خواستند که با برگزاری سریع جلسه ای اضطراری  این مصوبه را که با عدالت آموزشی مغایر  بوده و باعث ناامیدی جوانان و فرار سرمایه های انسانی و اقتصادی به خارج از مرزها می شود را مورد اصلاح و بازبینی قراردهند.
 
در پی این بیانیه کمیته عالی آموزش و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز به شورای سنجش و آموزش توصیه کرد که با تشکیل جلسه ای اضطراری به التهابات پیش آمده خاتمه دهد و تاثیر سوابق تحصیلی را مورد بازبینی قرار دهد . با این وجود جلسه ای که باید در تاریخ ۱۷ شهریور برگزار می شد،  لغو و به هفته بعد موکول گردید! به عبارتی بیش از دوماه است که  یک میلیون داوطلب کنکور در فضایی مملو از ابهام و اضطراب و بعضا خشم و استیصال رها شده اند و مسئولان  جلسه ای برای پایان دادن به این وضعیت حاد  را هر هفته به هفته ای دیگر موکول می کنند. باید دید واقعا چه کاری مهمتر از برگرداندن امید و نشاط به بیش از یک میلیون جوان ایرانی و خانواده هایشان وجود دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: