• دوشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-294-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل میراث فرهنگی استان اردبیل:

مرمت 2سرای بازار تاریخی اردبیل آغاز می شود

  
  
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: مرمت دو سرای امام جمعه  و حاجی یوسف بازار تاریخی اردبیل در آینده نزدیک آغاز می شود. 
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، نادر فلاحی در خصوص آخرین وضعیت پروژه‌های مرمت بازار تاریخی اردبیل تصریح کرد: در دو سرای ذکر شده نقشه مرمت و احیا توسط اداره کل در دست تدوین است. 
  
وی با بیان  اینکه کلیات نقشه مرمت آماده سازی شده و به زودی با اتمام جزئیات آن، با مشارکت سایر دستگاه ها عملیات مرمت و احیا آغاز می شود، خاطرنشان کرد: در وضعیت فعلی نیز مرمت سرای وکیل در دست اجرا است و به همراه ساماندهی تاسیسات و محوطه سازی و  مرمت رواق ها و مغازه های مجموعه اعتباری بالغ بر 800 میلیون تومان هزینه شده است. 
  
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اضافه کرد: همچنین مرمت چهار دهانه از مجموعه راسته اونچی میدان با اعتبار 100 میلیون تومان، مرمت یک دهانه از راسته زرگران و مرمت راسته چاقوسازان و باززنده سازی آن در سال گذشته انجام شده است. 
  
فلاحی اضافه کرد: بازار تاریخی اردبیل یکی از آثار شاخص معماری و فرهنگی شهر اردبیل است که عملیات مرمت و احیای بخش های مختلف آن به صورت مستمر در طول سال انجام می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: