• دوشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-191-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون رئیس جمهور در اردبیل:

مسئولان اردبیل به دنبال اجرای افتصاد دانش‌بنیان هستند/ ایجاد 300 هزار شغل در حوزه دانش‌بنیان در کشور

 
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: مسئولان استان به دنبال اجرای افتصاد دانش‌بنیان هستند.
 
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، سورنا ستاری در جریان افتتاح مرکز نوآوری پارک علم و فناوری استان اردبیل در جمع خبرنگاران با اشاره به ایجاد ۳۰۰ هزار شغل جدید در حوزه دانش‌بنیان در سطح کشور گفت: سال گذشته ۶۰ هزار میلیارد تومان آمار فروش تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان بود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه تمامی مسئولان اردبیل به دنبال اجرای افتصاد دانش‌بنیان در این استان هستند، تصریح کرد: در سالهای اخیر اقدامات خوبی با درنظرگرفتن نیروهای انسانی نخبه و پتاسیل‌های منطقه که  در حوزه دانش‌بنیان صورت گرفته است.

وی با اشاره به فعالیت 55 هزار نفر دانشجو و هزار عضو هئیت علمی در دانشگاه‌های اردبیل افزود: این ظرفیت، در کنار ظرفیت مراکز علمی و واحدهای فناور و نیز حضور پارک علم و فناوری می‌تواند قابلیت بسیار مناسبی در حوزه فعالیت دانش‌بنیان در استان ایجاد کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خاطرنشان کرد: لازم است در سطح استان برای ورود کارآفرینان جوان به چرخه تولید اقتصاد دانش‌بنیان از ظرفیت پارک علم و فناوری استفاده شود. بطوریکه دولت موظف به آماده‌سازی زیرساخت‌ها بوده و به طور قطع حمایت‌های دیگری نیز از پارک علم و فناوری اردبیل انجام می‌دهد.

ستاری به ضرورت راه‌اندازی صندوق حمایت از نخبگان با همکاری بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: 51 درصد سهم بخش خصوصی و 49 درصد سهم دولت است که اگر مقدمات این کار انجام شود می توانیم طی مراحل قانونی در استان اردبیل این صندوق را ایجاد کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: