• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-291-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

جابجایی بیش از 2میلیون تن بار و کالا در استان اردبیل


مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان از جابجایی بیش از 2میلیون تن کالا وبار به سراسر کشور در 6ماهه امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل, علی رحمتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این میزان بار وکالا توسط 87 شرکت فعال بخش حمل ونقل کالا به سایر نقاط کشور ارسال شده است, افزود: این کالاها شامل گندم ،سیمان،سیب زمینی،و آب معدنی است که توسط 155هزار دستگاه وسیله نقلیه جابه جا شده اند.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل ونقل استان اردبیل با اشاره به اینکه علی رغم توطئه های دشمنان وتبلیغات منفی آنان در فضای مجازی وضعیت حمل و نقل کالا و بار در استان بصورت عادی و روان است تصریح کرد: روزانه نزدیک به هزار دستگاه بارگیری در سطح استان انجام میشود که از این میزان 500دستگاه مربوط به مرکز اردبیل و مابقی نیز از طریق شهرستان ها انجام میگیرد.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر استان اردبیل از بررسی مسائل ،حل مشکلات و درخواست های قانونی رانندگان در ارتباط با بیمه تکمیلی افزایش کرایه وهمچنین استقرار نمایندگی اداره کل راهداری استان در شهرک حمل ونقل خبرداد و گفت: تاکنون نزدیک 16میلیارد تومان از مطالبات رانندگان پرداخت شده است و دو شرکت با قیمانده نیزدر کمیسیون ماده 12 مکلف شدند بصورت هفتگی یا ماهانه مطالبات رانندگان را پرداخت نمایند.

عضو شورای اداری استان اردبیل فعالیت 11 هزار راننده با بیش از 7 هزار دستگاه کامیون در بخش حمل و نقل استان رایادآور شد و تصریح کرد: به تخلف 8شرکت حمل ونقل بخاطر عدم پرداخت کرایه و مطالبات رانندگان بصورت قاطعانه وقانونی رسیدگی و شرکت های حمل ونقل خلیج فارس و آبادان نیزبعلت عدم پرداخت مطالبات رانندگان در کمیسیون یاد شده جریمه و تعطیل شدند.

عضو شورای ترافیک استان با اشاره به برخی مشکلات رانندگان در رابطه با لوازم یدکی و کمبود لاستیک در استان گفت: تابه امروز توانستیم نیاز هزار و 600دستگاه وسیله باری و اتوبوس را با ارائه یک جفت لاستیک به هر وسیله نقلیه حل کنیم.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان گفت: در راستای درخواست رانندگان مبنی بر توزیع لوازم یدکی 7هزار نفر در استان ثبت نام انجام شده است که متاسفانه تولیدات داخلی پاسخگوی نیاز این تعداد نیست اما برای حل مشکل این رانندگان درخواست ها به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ارسال شده و درگارگروه مربوطه از طریق سازمان صنعت معدن و تجارت در حال پیگیری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: