• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-994-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

فرماندار اردبیل:

ضرورت تعامل دستگاه‌های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه


فرماندار اردبیل گفت: تعامل دستگاههای فرهنگی بویژه آموزش و پرورش و کتابخانه‌های عمومی، نقش مهمی در توسعه و ترویج فرهگ کتاب و کتابخوانی دارد.

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، جواد زنجانی در نشست مشترک کتابخانه‌های شهرستان اردبیل استفاده از ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی از جمله، مدارس، کتابخانه‌های عمومی، مساجد وسایر مراکز آموزشی و فرهنگی را برای ارتقای سرانه مطالعه ضروری دانست و گفت: این دستگاه‌ها باید در اجرای برنامه‌های فرهنگی مکمل یکدیگر بوده و با همکاری و هم فکری یکدیگر روش های نوینی را برای جذب اقشار مختلف به کتاب و کتابخوانی اتخاذ کنند. 
  
رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی با بیان اینکه در سال‌های اخیر، توسعه فضا‌های کتابخانه‌ای روند روبه رشدی داشته است، تاکید کرد: تعدادی از روستا‌های پرجمعیت اردبیل فاقد کتابخانه‌های عمومی هستند که باید در این زمینه برنامه ریزی‌های لازم انجام شود. 
  
زنجانی با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی به عنوان مراکز فرهنگی تاثیر گذار در ترویج فرهنگ مطالعه هستند، افزود: این نهاد‌های فرهنگی باید چندین مجتمع آموزشی و فرهنگی اطرف خود را تحت پوشش قرار داده و با مشارکت این نهاد‌های فرهنگی، کتابخوانی را به یک امر فراگیر و مردمی تبدیل کنند. 
در ادامه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به اجرای برنامه‌های متعدد فرهنگی و کتابخوانی در کتابخانه‌های عمومی تصریح کرد: در شش ماهه اول سالجاری بیش از 700 برنامه با موضوعات، رونمایی کتاب، نقد و بررسی، جمع خوانی، نشست‌های کتابخوان، مسابقات کتابخوانی و نقاشی و چندین برنامه دیگر به مناسبت اعیاد مهم ملی و مذهبی برگزار شده است. 

عزیزخانی برگزاری جشنواره سراسری کتابخوانی رضوی را برگ زرین دیگری در عملکرد کتابخانه‌های عمومی استان عنوان کرد و گفت: این جشنواره برای سومین سال متوالی با مشارکت دستگاههای متعدد استان  در شش ماهه اول سالجاری برگزار شد بطوریکه هرسال میزان شرکت کنندگان آن نسبت به سال‌های قبل افزایش می یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: