• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-491-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

اتصال ریلی استان اردبیل به جمهوری آذربایجان قطعی شد


 اتصال ریلی استان اردبیل به جمهوری آذربایجان با توافق مقام های راه آهن ایران و این جمهوری قطعی شد..

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، استاندار اردبیل با اشاره به  نتایج سفر خود به جمهوری آذربایجان گفت: با برگزاری جلسات کارشناسی و انجام مذاکره با مسئولان راه آهن جمهوری آذربایجان؛ اتصال ریلی استان اردبیل به جمهوری آذربایجان قطعی شد.

اکبر بهنام جو افزود: در جریان این سفر، مدیرعامل راه آهن کشور و رئیس راه آهن جمهوری آذربایجان در باره موضوع اتصال ریلی استان اردبیل از طریق منطقه مغان به خط آهن این جمهوری توافق کردند.
 
وی از وجود بار با حجم بالای بیش از 20 میلیون تن برای خط آهن احداثی خبر داد و گفت: با توجه به توپوگرافی مناسب منطقه و فاصله کوتاه مغان از ریل آهن جمهوری آذربایجان پیش بینی می شود ظرف مدت کوتاهی شاهد تحقق این اتصال ریلی باشیم.

بهنامجو از آمادگی شرکت های سرمایه گذار خارجی برای مشارکت در اجرای خط آهن اردبیل -مغان به روش B.O.T خبر داد و گفت : راه آهن میانه-اردبیل با تزریق منابع مالی جدید شتاب بیشتری گرفته و مطالعات راه آهن اردبیل-پارس آباد نیز با تخصیص اعتبار از منابع استانی در دست اقدام است.

استاندار اردبیل، به ایجاد پایانه کالای استراتژیک(بندر خشک) در امتداد اتصال به ریل بین المللی هم اشاره و اظهار داشت: با ایجاد باراندازهای کالا به ویژه سکوهای دپو، فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی و غذایی؛ شاهد رونق بیشتر صادرات استان خواهیم بود.

بهنامجو دیدار با برخی سرمایه گذاران بزرگ بخش خصوصی، بازدید از طرح های موفق تولیدی، مذاکره جهت حضور نماینده یک گروه بزرگ سرمایه گذاری تا دو هفته دیگر به استان اردبیل و بازدید از گمرکات بیله سوار را از دیگر اقدامات انجام یافته در سفر یک روزه خود به جمهوری آذربایجان برشمرد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: