• دوشنبه ۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-592-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

روند جمعیتی استان اردبیل رو به سالمندی استمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به اینکه روند جمعیتی استان اردبیل رو به سالمندی است، خاطرنشان کرد: براساس آمارهای موجود هفت درصد جمعیت استان اردبیل سالمند هستند که این رقم براساس پیش‌بینی‌های انجام شده از ۲۵ درصد فراتر خواهد رفت.

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، علی نواداد در مراسم سالروز تکریم سالمندان در اردبیل با اشاره به وضعت سالمندی در اردبیل، افزود: هفت درصد جمعیت استان اردبیل سالمند هستند بطوریکه  این رقم براساس پیش‌بینی‌های انجام شده از 25 درصد فراتر خواهد رفت این مسئله می تواند زنگ خطری برای استان بشمار بیاید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل بر تکریم سالمندان در جامعه، بین اقشار مختلف مردم تاکید کرد و گفت: استفاده از تجربیات سالمندان در زندگی و انتقال این تجربه به نسل جوان برای پیشبرد امور آنها کاربردی است و این تفکر که با بازنشتگی فرد کارایی آن از بین رفته و زندگی برای او تمام شده است، تفکری غلط  می باشد.

وی با بیان اینکه استفاده از تجربیات ارزشمند سالمندان و پیشکسوتان تکلیف و وظیفه جامعه است، خاطرنشان کرد: با افزایش جمعیت سالمندی در جامعه لازم است مسئولان با هدفگذاری برای آینده برنامه ریزی اساسی داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: