• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-793-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

آغاز بکار سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری در اردبیل


  
سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری و سومین همایش ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست مشترک منطقه‌ای در دانشگاه محقق اردبیلی آغاز بکار کرد. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اردبیل، بهمن حسین زاده در همایش منابع طبیعی و آبخیزداری خاطرنشان کرد: اجرای طرح های آبخیزداری با هدف جلوگیری از فرسایش خاک و وقوع سیلاب در این استان به 400 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد. 

معاون اقتصادی و توسعه مدیریت منابع انسانی استاندار اردبیل اضافه کرد: با توافق بعمل آمده 200 میلیارد ریال از این اعتبار از سوی استانداری اردبیل و 200 میلیارد ریال هم توسط سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری کشور اختصاص می‌یابد. 

وی با بیان اینکه برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در حوزه آبخیزداری استان تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی مد نظر است، گفت: استان اردبیل ظرفیت غنی و پتاسیل‌های خوبی در حوزه منابع طبیعی دارد بطوریکه انتظار می رود این استان به عنوان استان پایلوت قرار گیرد. 

وی یادآور شد: برای پیشبرد بهتر کارها  دانشگاه محقق اردبیلی و سازمان جنگل‌ها ، مراتع و آبخیزداری می توانند تفاهم نامه ای در این زمینه منعقد کنند. 

در ادامه اردوان قربانی  دبیر این همایش نیز با اشاره به مقالات ارسالی گفت: 320 مقاله شامل 53 مقاله شفاهی و 267 مقاله پوستری در این همایش ارائه می شود.
 
به گفته وی ایجاد نمایشگاهی با 12 غرفه از سوی ادارات ، سه کارگاه آموزشی و برگزاری مسابقه از جمله برنامه‌های جنبی این همایش دو روزه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: