• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 977-195-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

احداث 5 پیست اسکی استاندارد در اردبیل


مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: برای استقبال از ورزشکاران در رویدادهای ورزشی زمستانی ۵ پیست اسکی استاندارد در این استان در حال آماده‌سازی برای احداث می باشد. 
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل،، بهرام آقاخانی در نشست هم‌اندیشی برگزاری رویداد‌های ورزشی در فصل زمستان در اردبیل اظهار کرد: احداث و انجام طرح مطالعاتی چند پیست اسکی در استان اردبیل هم‌اکنون در حال انجام است که در نظر داریم تا با در اولویت قرار دادن مناطق گردشگری همچون آلوارس و اندبیل خلخال بتوانیم تا آغاز زمستان این پیست‌ها را راه‌اندازی کنیم. 
  
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 5 پیست اسکی استاندارد در استان احداث می شود، اضافه کرد: در حال آماده‌سازی برای میزبانی از مسابقات بین‌المللی و ملی هستیم هم‌اکنون مجموع پیست‌های اسکی آماده‌سازی شده و در دست مطالعه پیست اسکی آلوارس برای استقبال از ورزشکاران ملی و بین‌المللی و میزبانی از رویدادهای ورزشی آماده بوده است بطوریکه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده یک باب پیست اسکی دیگر نیز در کناردست پیست اسکی آلوارس احداث خواهد شد. 
  
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به آخرین وضعیت پیست اسکی اندبیل خلخال افزود: در منطقه اندبیل شهرستان خلخال نیز یکی از جذاب‌ترین پیست‌های اسکی کشور و حتی جهان احداث می‌شود که در واقع احداث و اتمام این پروژه ورزشی می‌تواند در کنار رونق گردشگری منطقه آورده اقتصادی نیز برای این نقطه از استان که قابلیت فراوانی هم در بحث گردشگری طبیعی دارد، داشته باشد. 
  
به گفته آقا خانی احداث یک پیست اسکی استاندارد دیگر نیز در شهرستان مشگین‌شهر پیش‌بینی می‌شود که طرح اولیه این پروژه برای احداث جمع‌بندی و گردآوری شده و هم‌اکنون در دست مطالعه می‌باشد. 
  
وی همچنین از آماده‌سازی پیست اسکی فندقلوی نمین برای میزبانی از رویدادهای ملی و بین‌المللی در فصل زمستان خبر داد و اظهار کرد: هم‌اکنون بیش از 20 میلیارد ریال برای آماده‌سازی و تکمیل این طرح اعتبار موردنیاز بوده که بخش قابل توجهی از این بودجه از طرف سازمان به ورزش و جوانان استان پرداخت شده و این پیست نیز برای میزبانی از رویدادهای ملی و بین‌المللی ورزش اسکی در حال آماده‌سازی است. 
  
به گفته مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل مسابقات بین‌المللی که امسال قرار بود در این پیست برگزار شود به دلیل آماده نشدن پیست در موعد مقرر لغو شده و سال آینده میزبانی از این مسابقات قطعی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: