• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-893-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی:

دانشگاه به عنوان لکوموتیو، باید هدایت جامعه را بر عهده داشته باشد

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: فاصله بین لایه‌های مختلف جامعه و دانشگاه‌ها در کشور زیاد است و این در حالی است که دانشگاه باید به عنوان لکوموتیو، هدایت جامعه را بر عهده داشته باشد. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، عزیز حبیبی در مراسم افتتاحیه سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری و سومین همایش ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دانشگاه محقق اردبیلی در مهر ماه سال 57 به عنوان دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز فعالیت خود را آغاز کرد و از سال 70 به صورت دانشگاه مستقل فعالیت هایش را ادامه می دهد. 

حبیبی ادامه داد: امسال چهلمین سالگرد تاسیس این دانشگاه است که حدود 12 هزار نفر دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند که حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از آنها در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند. 

وی با بیان اینکه این دانشگاه حدود 380 نفر عضو هیات علمی دارد، اضافه کرد: ۴۰ درصد اعضای هیات علمی این دانشگاه دارای مرتبه علمی دانشیاری و استاد تمام هستند. 

حبیبی با اشاره به اینکه ۵۹ رشته دکتری در دانشگاه محقق اردبیلی وجود دارد، اظهار کرد: دو نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه در زمره یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار دارند و یک نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان شیمیدان برجسته کشور و یک نفر دیگر پراستنادترین استاد علوم انسانی کشور انتخاب شده است. 

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه در دنیا دانشگاه‌های نسل چهارم فعالیت می‌کنند، افزود: فاصله بین لایه‌های مختلف جامعه و دانشگاه‌ها در کشور زیاد است و این در حالی است که دانشگاه باید به عنوان لکوموتیو، هدایت جامعه را بر عهده داشته باشد. 

حبیبی با بیان اینکه فاصله بین دانشگاه و جامعه، هر دو آنها را متضرر می‌کند، تصریح کرد: خسران این فاصله را جامعه متقبل می‌شود و از طرف دیگر دانشگاه هم در چنین شرایطی پویایی خود را از دست می دهد. 

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: تلاش ما بر این است که با تبدیل دانشگاه به دانشگاه نسل چهارم این نقیصه را رفع کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: