• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1093-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

دبیر علمی سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری خبر داد:

پذیرش ۳۲۰ مقاله در سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری

دبیر علمی سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری از پذیرش ۳۲۰ مقاله در سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری خبر داد.
 
رئوف مصطفی‌زاده در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه اردبیل با بیان اینکه از 350 مقاله دریافت شده در سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری، ۵۳ مقاله به صورت شفاهی و ۲۶۷ مقاله به صورت پوستر پذیرش شده‌اند، افزود: در حاشیه این همایش نمایشگاهی در قالب ۱۲ غرفه تخصصی مرتبط با موضوعات همایش برگزار شد.
 
دبیر علمی سیزدهمین همایش ملی علوم و مهندسی آبخیزداری با بیان اینکه در این همایش در ۱۲ محور پذیرش مقاله داشتیم، گفت: خدمات بوم سازگان آبخیزها، سلامت و پایداری آبخیز، مدیریت حوزه های آبخیز رودخانه های مرزی، ابزارها و رویکردهای مدیریت منابع مشترک حوزه های آبخیز، مقیاس های ملی و فراملی مدیریت جامع منابع آبخیز، تجارب ملی و منطقه ای ارتقای اقتصادی-اجتماعی و معیشت های جایگزین، پویایی-اصلاح و احیای بوم سازگان جنگلی و مرتعی، الگوهای ارزیابی و کاهش آلودگی منابع آب-خاک-هوا، مدیریت و کاربرد منابع لیگنوسلولزی، فناوری های نوین مکانی در منابع طبیعی و محیط زیست، قوانین و مسائل حقوقی منابع طبیعی و محیط زیست در امر حفاظت و پایش-پیش بینی و مدلسازی چالش های منابع طبیعی و محیط زیست این دوازده محور هستند.
 
وی از برگزاری نمایشگاه کتب تخصصی همزمان با برگزاری این همایش خبر داد و گفت: همچنین برگزاری سه کارگاه آموزشی تخصصی نیز همزمان با برگزاری این همایش پیش‌بینی شده است.
 
مصطفی‌زاده با اشاره برگزاری نمایشگاه محصولات هنری و صنایع دستی در سالن طبقه دوم دانشکده کشاورزی و منابع‌طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی، تصریح کرد: همزمان با برگزاری این همایش، مسابقه عکاسی با محوریت حفظ و احیای منابع‌طبیعی برگزار شد که از میان ۱۲۰ عکس رسیده به دبیرخانه، از عکس منتخب تجلیل به عمل خواهد آمد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: