• جمعه ۱۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-992-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل:

محکومیت آمریکا در دادگاه لاهه برای ما بسیار مهم و برای آمریکا عذاب بزرگی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: محکومیت آمریکا در دادگاه لاهه برای ما بسیار مهم و برای آمریکا عذاب بزرگی است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل هفته نیروی انتظامی را به پرسنل، کارکنان و فرماندهان نیروی انتظامی تبریک گفت و اظهار داشت: نیروی انتظامی مظهر عزت، اقتدار، رحمت و مظهر حاکمیت جمهوری اسلامی است و در قداست این نیرو همین بس که نمی‌توان کشور بدون نیروی انتظامی را تصور کرد. 
  
عاملی بیان کرد: این نیرو متولی امنیت جامعه است و ارزش امنیت با هیچ چیز دیگر قابل مقایسه نیست. تمام دستاوردهای بشری در سایه امنیت است. 
  
وی افزود: نیروی انتظامی ما دو شاخصه اصلی آرمانی بودن را داراست و آن اقتدار و اعتماد مردمی است. 
  
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اقدام حماسی و شجاعانه سپاه معظم در گرفتن انتقام شهدای اهواز را تبریک گفت و اظهار داشت: ارزش نظامی این حرکت فوق العاده است. هدف گیری در سوریه با فاصله بسیار کم از آمریکایی ها نشان اوج اعتلاء علمی و فنی ایران است و این مسأله ارزشی بسیار بالاتر از تلفات داعش دارد. کشور ما در محاصره بسیار پیچیده تکنولوژی به این فناوری های استراتژیک دست یافته است. 
  
وی افزود: این حرکت سپاه، بازدارندگی بزرگی برای کشور ما در مقابل هجمات، حملات و خطرات درست خواهد کرد. مقام معظم رهبری فرمودند: "دوران بزن در رو تمام شده  و هر دشمنی بخواهد که کوچکترین اقدام علیه کشور صورت دهد با واکنش قاطع از سوی ایران مواجه خواهد شد". همچنین معظم له فرمودند "بعضی خیال می‌کنند اگر ما بخواهیم خودمان را از تهمت سلطه‌طلبی و اقتدارطلبی بین‌المللی و منطقه‌ای برکنار کنیم، باید برویم در لاک دفاعی؛ این‌جوری نیست. در لاک دفاعی نمیرویم، در موضع انفعال قرار نمیگیریم، بلکه ما در موضع «اَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَ مِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِه عَدُوَّ اللهِ وَ عَدُوَّکُم» قرار می‌گیریم. در موضعی قرار می‌گیریم که در این آیه شریفه از آن تعبیر شده است به «تُرهِبونَ بِه عَدُوَّ اللهِ وَ عَدُوَّکُم»؛ «تُرهِبونَ بِه» یعنی چه؟ «تُرهِبونَ بِه» همان چیزی است که در ادبیّات سیاسی امروز به آن «قدرت بازدارندگی» می گویند. 
  
امام جمعه اردبیل اظهار داشت: محکومیت آمریکا در دادگاه لاهه برای ما بسیار مهم و برای آمریکا عذاب بزرگی است. این حکم، نظر ملت‌ها و دولت‌های دنیا را به ایران بسیار تلطیف می‌کند. این حرکت مصداق بارز دیپلماسی موفق است و از جهت دیپلماسی عمومی ارزش فوق العاده دارد و قطعا بر اثرات تصمیم آمریکا در پاییز تاثیر مستقیم می گذارد. 
  
وی افزود: دیوان بین المللی دادگستری رکن قضایی سازمان ملل متحد و عالی ترین مرجع حل اختلاف میان دولت هاست. این نهاد مستقر در لاهه هلند برای اجرای تصمیماتش از پشتیبانی شورای امنیت سازمان ملل متحد برخوردار است و تمام اعضای ملل متحد به اجرای تصمیمات دیوان ملزم هستند. با این وجود از آنجا که آمریکا خود یکی از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل و از حق وتو برخوردار است پیش از این در مواردی از اجرای تصمیمات دیوان خودداری کرده است. عجیب این است که قضات دیوان به اتفاق آراء به نفع ایران حکم کرده اند در حالیکه یکی از قضات آن منصوب آمریکاست. یعنی ترامپ کاری کرده که خود آمریکایی ها هم از آن مشمئز هستند. 
  
نماینده ولی فقیه در استان در ادامه گفت: دولت آمریکا همه جا را پر کرده بود که دولت ایران بزرگترین حامی تروریسم است و ثبات منطقه را بهم می زند. بعد از حکم دادگاه لاهه، تمام زحمات آمریکا از بین رفت. مردم دنیا می گویند مگر ممکن است دادگاه لاهه بزرگترین حامی تروریسم را تایید کند؟ پس آمریکا دروغگو بوده است. قرار موقت دادگاه لاهه لازم الاجرا است و اگر آمریکا اجراء نکند شکست بزرگ دیگری بر آمریکا و ثابت می شود که دولت آمریکا دولت عاصی است. آنها می گویند ایران یک کشور عاصی و سرکش است حالا معلوم شد عاصی و سرکش چه کسی است. 
  
وی افزود: آمریکا با اعلام اینکه حکم دیوان بین المللی دادگستری برای ما بی ارزش است و این دادگاه لیاقت رسیدگی به امور آمریکا را ندارد، اهانتی بسیار زشت به سازمان ملل، به ملت های متحد در آن و به مفهوم عدالت و به قضات بین المللی و نهادهای قضایی بین المللی نمود و از این اهانت بوی خون، عصیان، سرکشی، خود سری و استبداد و خود کامگی می آید. این هشدار بزرگی برای جهانیان است. 
  
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری گفت: این هفته آمریکا خدمت بزرگی به ایران کرد. ترامپ با صراحت گفت آمریکا 70 میلیارد دلار در منطقه هزینه کرده است، این پول باید به آمریکا برگردد؛ ترامپ به ملک سلمان گفت عربستان باید هزینه حضور ما در خاورمیانه را به طور کامل پرداخت کند چون بدون ما شما در عرض دو هفته سقوط می کنید. 
  
وی افزود: عربستان می گوید دشمن اول نظامی و اعتقادی ما ایران است بنابراین ترامپ که می گوید بدون ما نمی توانید دو هفته دوام بیاورید، مرادش این است که اگر بین شما و ایران جنگ رخ دهد شما در کمتر از دو هفته در برابر ایران سقوط می کنید. 
  
عاملی اظهار داشت: این اولا صحّه گذاشتن بر قدرت فوق العاده نظامی ایران است؛ ثانیا با صراحت بیان می کند که با اخذ میلیارد ها دلار از عربستان که آمریکا و انگلیس و فرانسه با فروش سلاح از عربستان گرفتند ارتش عربستان و دولت عربستان مغبون شده اند چون میلیارد ها دلار برای امنیت خود صرف کرده اند ولی این سه کشور به آنها خیانت کرده و آنها با این همه هزینه، قدرت مقاومت دو هفته ای ندارند. 
  
وی ادامه داد: ثالثا نشان می دهد که اعتماد به آمریکا اعتماد به سراب است. حسنی مبارک بعد از سقوط تصریح کرد که هرکس به آمریکا اعتماد کند لخت می ماند. گرجستان اعتماد کرد بخشی از خاک خود را از دست داد. اوکراین اعتماد کرد بخشی از خاک خود را از دست داد، مصدق اعتماد کرد ولی با کودتا سقوط کرد. آذربایجان اعتماد کرد ولی نتوانست حتی یک وجب از خاک خود را از ارمنستان بگیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: