• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-8590-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردبیل:

34 مرکز کانون به کودکان و نوجوانان ارائه خدمات می‌کنند


مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردبیل گفت: 34 مرکز کانون به صورت ثابت و در قالب کتابخانه‌های سیار به گروه سنی کودکان و نوجوانان ارائه خدمات می‌کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، زعفر احدزاده در مراسم آغاز بکار جشنواره قصه‌گوئی شهرهای مرکزی استان اردبیل اظهار کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پایگاه اصلی برای ارتقای توانمندی فرهنگی و هنری کودکان و نوجوانان است که قطعا نقش الگوئی موثر در مسیر پرورش خلاقیت و مرحله آفرینندگی کودکان ایفا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: همکاران ما در کانون تلاش می‌کنند تا در کنار سایر نهادهای فرهنگی و هنری به صورت ویژه رای گروه سنی کودک و نوجوان خدمات شایسته‌ای را ارائه کنند که قطعا این برنامه‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی و توسعه مهارت آنها نقش بسزایی دارد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردبیل گفت: در راس این برنامه‌ها آموزش مهارت زندگی برای کودکان و نوجوانان به عنوان یک اصل اساسی مورد توجه است که در این زمینه شعار کانون نیز برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌ها در این راستاست.

احدزاده به فعالیت 34 مرکز کانون در سطح استان اشاره کرد و افزود: 24 مرکز ثابت فرهنگی و هنری در شهرها و حتی بخش‌ها و مناطق محروم به کودکان و نوجوانان ارائه خدمات می‌کنند و در کنار آن سه کانون زبان ملی ایران به شکل استاندارد به هموطنان و علاقمندان ارائه خدمات کرده و ما در قالب کتابخانه‌های سیار روستایی و شهری و کتابخانه پستی در خدمت کودکان و نوجوانان هستیم.

وی ادامه داد: ما در گروه سنی آموزش عمومی برای کودکان که سن ابتدائی است آماده ارائه خدمات به کودکان و نوجوانان هستیم که قطعا از بین 300 هزار نفر کودک و نوجوان توان ارائه خدمات به علاقمندان واقعی را داریم.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردبیل تصریح کرد: با شناسایی توانمندی کودکان و نوجوانان سعی می‌کنیم برنامه‌های متعددی را تا رسیدن به مرحله خلاقیت و آفرینندگی آنها انجام دهیم که در همین راستا برنامه‌های متعددی در هفته کودک که از 14 مهرماه شروع شده و تا 20 مهرماه ادامه دارد در دستور کار اجراست.

احدزاده به رسمیت شناختن حقوق کودک و توجه به توسعه برنامه‌های فرهنگی را در گروه سنی کودک و نوجوان بسیار ضروری دانست و بیان کرد: یونسکو بر آموزش مهارت‌های دهگانه زندگی تاکید دارد که امیدواریم با همراهی خانواده‌ها و نهاد رسمی آموزش و پرروش بتوانیم این مهارت‌ها را به کودکان و نوجوانان خود آموزش دهیم.

وی ادامه داد: در این مسیر تلاش ببر کاهش آسیب‌های اجتماعی، کمک به رشد خلاقیت و آفرینندگی و همچنین ارتقای مهارت آموزه‌های دینی و آشنایی با حقوق کودکان است که به یقین در این هفته باید چنین مسایلی مورد توجه و دقت نظر قرار گیرد.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردبیل با تاکید بر حفظ محیط زیست و میراث فرهنگی در قالب آموزش‌های کاربردی برای کودکان و نوجوانان در کنار توجه خانواده‌ها، اظهار کرد: ما معتقدیم کودکان باید در قالب بازی بسیاری از مفاهیم را نظیر تعمل با دیگران، صلح و آرامش و رفتار منطقی را یاد بگیرند.

احدزاده با تاکید بر اصل راهبردی کودک، رسانه و ارتباطات بیان کرد: ما به راحتی می‌توانیم برای نسل آینده بهترین و پاک‌ترین فضای رسانه‌ای و فضای آموزشی را در این زمینه مهیا کنیم تا کودکان و نوجوانان از اطلاعات صحیح و مفید استفاده کنند.

وی تاکید بر سلامت و ایمنی کودکان را با رعایت اصل بهداشت روانی و تندرستی کودکان به همراه تقویت مهارت‌های تخصصی، توجه به نیازهای کودکان به ویژه توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی را یادآور شد و خاطرنشان کرد: مهمترین فعالیت کانون را می‌توان در حوزه کتاب و کتابخوانی تعریف کرد که به مناسبت هفته کودک عضویت کودکان و نوجوانان در کانون و استفاده از فعالیت‌های این حوزه رایگان خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: