• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-9390-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل:

اطلس پرندگان در اردبیل تهیه می‌شود


مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: اطلس پرندگان به همت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل تهیه و تدوین می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، محمد خداپرست در بازدید از مناطق حفاظتی نیر اظهار کرد: در حال حاضر 257 گونه پرندگان در استان اردبیل شناسایی شده که سعی می‌کنیم از این گونه‌ها که اغلب آنها نیز نادر هستند به نحو شایسته محافظت و صیانت کنیم.

وی با بیان اینکه 17 گونه مهره‌دار در این استان در معرض انقراض قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: با برنامه‌‌ریزی‌های انجام شده سعی بر این است تا جلوی انقراض این گونه‌های مهره‌دار نادر و کمیاب گرفته شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل تلاش می‌کند تا با برنامه‌ریزی دقیق در حفظ، شناسایی و صیانت از گونه‌های مختلف حیوانات، پرندگان و آبزیان برنامه‌ریزی درستی را انجام دهد تا نسل‌های آینده از این سرمایه‌ها استفاده کنند.

خداپرست بیان کرد: ما کار را به نحوی پیش بردیم تا با هدف جلوگیری از انقراض گونه بی‌نظیر خرس قهوه‌ای در ارتفاع 3 هزار و 600 متری از سطح دریا در قله سبلان برنامه‌ها و فعالیت‌ها به نحوی انجام شود تا یک شرایط مناسب در این حوزه ایجاد شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل تصریح کرد: این اداره کل با تهیه اطلس پرندگان تلاش می‌کند تا به نوعی برنامه‌ریزی‌ها را در حفاظت و صیانت از گونه‌های جانوری و گیاهی در مسیری انجام دهد تا این میراث ارزشمند طبیعی به نسل‌های آینده منتقل شود.

خداپرست نیر را دارای استعداد خوب به عنوان زیستگاه طبیعی برخی گونه‌های نادر جانوری توصیف کرد و افزود: تلاش می‌کنیم تا با ارتقای مدیریت حفاظت محیط زیست در این شهرستان و راه‌اندازی اداره مستقل در این شهرستان فعالیت‌ها و برنامه‌ها به شکل گسترده به انجام برسد.

در این بازدید فرماندار شهرستان نیر ضرورت ایجاد اداره محیط زیست این شهرستان را یادآور شد و اظهار کرد: با راه‌اندازی این اداره کارهای حفاظتی از گونه‌های گیاهی و جانوری به شکل مستقل و جامع اجرایی می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: