• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-10390-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

فرماندار پارس‌آباد خبر داد:

افزایش تولید 40 درصدی بادام زمینی در پارس‌آباد


فرماندار پارس‌آباد گفت: با توجه به شرایط کم آبی شهرستان پارس‌آباد به عنوان قطب تولید محصولات کشاورزی استان اردبیل این بار با 40 درصد رشد در تولید بادام زمینی موفق عمل کرده است.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، علی علایی در جلسه هماهنگی توسعه کشاورزی در پارس‌آباد اظهار کرد: با توجه به اینکه یک هزار و 250 هکتار از اراضی پارس‌آباد به زیر کشت این محصول باارزش رفته است پیش‌بینی می‌کنیم با آغاز برداشت بادام زمینی 6 هزار تن از این محصول استحصال شود.

وی خاطرنشان کرد: برای اولین بار قرار است برداشت محصول بادام زمینی با دستگاه‌های مکانیزه به انجام برسد که کشاورزان با یک همت و همیت عملیات برداشت را آغاز کردند.

فرماندار پارس‌آباد افزود: پیش‌بینی‌ می‌شود به ازای هر هکتار کشت این محصول پنج تن بادام زمینی برداشت شود که در مجموع میزان تولید این محصول صادرات محور با 40 درصد رشد در قیاس با سال قبل روبرو شود.

علایی ادامه داد: کشت این محصول که جایگزین برخی محصولات پرمصرف در حوزه آب شده به اشتغال مستقیم و غیرمستقیم جوانان جویای کار منجر شده که انتظار می‌رود در سال‌های آینده کشت بادام زمینی توسعه بیشتری پیدا کند.

وی بیان کرد: در راستای عملیاتی کردن برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و کشت محصولات نو با مصرف کم آب انتظار می‌رود بازارهای هدف در صادرات این محصول شناسایی و امکان ورود کشاورزان به این حوزه فراهم آید.

بادام زمینی 23 نوع خاصیت دارد که به دلیل داشتن اسید چرب مناسب در رشد مغز کودکان بسیار مفید و موثر است که کشت این محصول در سال‌های اخیر در استان اردبیل به ویژه مناطق گرمیسر استان از رونق خاص برخوردار است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: