• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-10890-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

دبیر فدراسیون بیماران خاص:

12 رویداد ملی برای بیماران خاص برگزار می‌کنیم/شناسایی 8 هزار ورزشکار بیمار خاص در کشور


دبیر فدراسیون بیماران خاص و پیوند اعضاء گفت: سالانه با برگزاری 12 رویداد ورزشی برای بیماران خاص و پیوند اعضاء تلاش می‌کنیم تا فرصت رقابت سالم ورزشی را برای ورزشکاران این رشته‌ها فراهم کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، فرهادی زاد در مجمع انتخاباتی هیئت‌ ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضا در اردبیل اظهار کرد: تعدادی از این رویدادهای ورزشی برای بیماران خاص برگزار شده و در ماه‌های آینده نیز مسابقات ورزشی پیوند اعضاء، بیماران دیابتی، تالاسمی و اوایل آذرماه نیز مسابقات ورزشی بیماران ام اس برگزار شود.

وی با بیان اینکه بیش از 8 هزار بیمار ورزشکار در گروه بیماران خاص و پیوند اعضا در کشور شناسایی شده است، خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم تا این ورزشکاران با حضور در رویدادهای ملی و جهانی برای کشورمان افتخارآفرینی کنند.

دبیر فدراسیون بیماران خاص و پیوند اعضاء افزود: ما فدراسیون جهانی بیماران خاص داریم اما فدراسیون آسیایی در این حوزه نداریم که جمهوری اسلامی ایران با ارائه برنامه و پیشنهادات علمی تصمیم دارد تا فدراسیون آسیایی بیماران خاص و پیوند اعضاء در کشورمان فعالیت خود را آغاز کند.
 
فرهادی زاد با قدردانی از فضای همدلی در ورزش استان اردبیل به ویژه هیئت بیماران خاص و پیوند اعضاء بیان کرد: تمام رویدادهای ورزشی که در سطح جهان برگزار می‌شود به یقین پیام اهدای عضو و خون را به ملل دنیا ابلاغ می‌کند که ضروری است بدون تمرکز روی کسب جایزه و مدال همه در راستای توسعه این فرهنگ غنی تلاش و جدیت کنند.

وی به راه‌اندازی فوتبال پیوند اعضا در کشور و کمک فدراسیون فوتبال اشاره کرد و گفت: امیدواریم در سایر رشته‌ها نیز با کمک فدراسیون‌‌ها بتوانیم به اعزام تیم‌های ورزشی پیوند اعضاء و بیماران خاص کمک کنیم تا این ورزشکاران توانمند در مسابقات جهانی خوش بدرخشند.

فرهادی زاد ضرورت جذب اسپانسر و حامی مالی را در این رشته ورزشی یادآور شد و بیان کرد: فدراسیون دوران شکوفایی خود را طی می‌کند و قرار شده است وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک کمک ویژه‌ای را به این فدراسیون داشته باشند تا ما توسعه این رشته را در همه استا‌ن‌ها و شهرستان‌ها شاهد باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: