• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-10990-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

با کسب 16 رای؛

شفقی اصل رئیس هیئت بیماران خاص اردبیل شد


مجمع انتخاباتی هیئت ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضاء برگزار و با 16 رای اعضای حاضر شفقی اصل به عنوان رئیس جدید این هیئت انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، در مجمع انتخاباتی هیئت بیماران خاص که با حضور دبیر فدراسیون و مدیر کل ورزش و جوانان و اعضای مجمع برگزار شد، رئیس هیئت بیماران خاص و پیوند اعضای استان اردبیل اظهار کرد: براساس آمار دانشگاه علوم پزشکی 2 هزار بیمار خاص در استان اردبیل شناسایی شده که 800 نفر از آنها بیماران ام اس و یک هزار و 200 نفر نیز بیماران تالاسمی، هموفیلی، پیوند کلیه و دیالیز هستند که ما تلاش خواهیم کرد تا زمینه فعالیت‌های بدنی و ورزشی آنها را فراهم کنیم.

شفقی اصل با بیان اینکه این بیماران به نشاط و امیدواری بیشتر در سایه ورزش نیاز دارند تا مشکلات بیماری خود را تحمل کنند، خاطرنشان کرد: ما بر این باوریم که فعالیت‌های ورزشی و بدنی یکی از عوامل اصلی در گسترش و پیشگیری از بیمار‌ی‌هاست و ما سعی خواهیم کرد با دعوت از بیماران خاص بستر ارتقای نشاط، شادابی و سرزندگی ورزشکاران را فراهم کنیم.

وی ضرورت تعامل با هیئت‌های ورزشی مختلف به ویژه پزشکی – ورزشی را یادآور شد و گفت: ما براساس آمارها و اطلاعاتی که از بیماران خاص و پیوند اعضا به دست می‌آوریم سعی می‌کنیم تا با دعوت از آنها در رشته‌های مختلف برای ورزشکاران در سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی فضای تحرک بدنی ایجاد کنیم.

رئیس هیئت بیماران خاص و پیوند اعضای استان اردبیل بیان کرد: این فعالیت‌ها قطعا زیرنظر مربیان رشته‌های مختلف خواهد بود و در کنار فعال کردن کمیته‌های مختلف سعی می‌کنیم تا هیئت‌های شهرستان‌ها را نیز براساس تقویم ورزشی تدوین شده فعال کنیم.

شفقی اصل ادامه داد: در دورره جدید مسئولیت با جلب اعتماد و نظر مساعد تمام مدیران و روسای هیئت‌های ورزشی سعی خواهیم کرد تا بیماران خاص و پیوند اعضاء به راحتی بتوانند در جشنواره‌ها و رویدادهای ورزشی استانی و ملی حضور پیدا کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: