• جمعه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-891-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

امام جمعه بیله سوار:

کمی توجهی به معیشت معلمان، مانند کوبیدن تبر به درخت علم و دانش است


امام جمعه بیله سوار گفت: کمی توجهی به معیشت معلمان، مانند کوبیدن تبر به درخت علم و دانش است.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، حجت الاسلام اصغر جدائی امام جمعه شهرستان بیله سوار درخطبه های این هفته نماز جمعه شهر بیله سوار با گرامیداشت روز حافظ تصریح کرد: حافظ یک شخصیت جهانی است و درک اشعار عمیق حافظ نیازمند سطح بالایی از مطالعه در عرصه ادبیات و حکمت نظری و عملی دارد. ما با  تبلیغ اشعار حافظ خوش سخن می توانیم در دنیا طوفان به پا کنیم.

وی همچنین با اشاره به پیش رو بودن روز تربیت بدنی در هفته جاری و بیان آثار مثبت ورزش در جامعه، گفت: هر کسی که سلامت و شادابی مردم را دوست داشته باشد باید در راستای تشویق مردم و خانواده ها به ورزش قدم های جدی بردارد، ما هنوز در بحث ورزش کارهای فرهنگی مناسب نکرده و نتوانسته ایم فرهنگ ورزش همگانی را در جامعه جا بیندازیم.

جدائی با اشاره به دیدار خصوصی مقام معظم رهبری با سران قوا در روزهای گذشته بیان کرد: مسائل مهمی در این جلسه مطرح شد که یکی از اصلی ترین محورهای این جلسه، حل مشکلات اقتصادی مردم  و مبارزه با گرانی بود این جلسات و تاکیدات رهبری نشان می دهد که عمده ترین دغدغه ایشان مشکلات معیشتی مردم است.

جدائی افزود: کارمندی که دو سه میلیون حقوق می گیرد با چند برابر شدن قیمت ها طبعا روند زندگی اش به خطر می افتد، کارگران شهرداری چند ماهی است به شدت در بحران زندگی می کنند حقوقشان با قطره چکان پرداخت می گردد ، شهرداری که حقوق چند میلیونی خود را با تمام مزایای دیگر برداشت کند هیچ وقت درد کارگر خودش را درک نمی کند.

امام جمعه بیله سوار همچنین با اشاره به مشکلات معیشتی معلمان ادامه داد: معلمین عزیز ما که مسئولیت سنگین، تربیت و آموزش فرزندان ما را به عهده دارند، با این گرانی سرسام آور چگونه نیازهای ضروری زندگی خودشان را تامین کنند. معلمی که در تنگنای زندگی گرفتار شده، چگونه می تواند با آرامش و بدون درگیری ذهنی، رسالت سنگین آموزش را انجام دهد. کمی توجهی به معیشت معلمین، مانند کوبیدن تبر به درخت علم و دانش است. بها ندادن به حقوق معلمان، زمینه سازی فصل جدیدی از دلمردگی و بی فروغی فضاهای آموزشی است. در هر حال، گرانی کمر مردم را شکسته و باید حل مشکل گرانی در اولویت اول، مسئولین امر باشد.

جدائی از  تلاش مردم در زمینه کمپین زیباسازی شهر تشکر کرد و افزود: از همه کسانی که به کمپین زیباسازی شهر پیوستند و در این زمینه اقدام عملی کردند تقدیر می کنیم، داشتن شهر زیبا نیازمند همت عمومی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: