• سه شنبه ۲۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-1392-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

نشست بین المللی مقابله با اشغال و تروریسم در اردبیل برگزار شد

نشست بین المللی مبارزه با اشغال و تروریسم با تاکید بر اشغال قره باغ با حضور مهمانانی از جمهوری آذربایجان در اردبیل برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، مرتضی ابراهیمی عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی در این نشست گفت: به علت عدم توانایی انسانها در معرفی هویت و اصالت خود امروز ترور و تروریسم در جهان افزایش یافته است.

وی ترساندن و ایجاد رعب و وحشت در منطقه را از جمله اهداف ترور و تروریسم برشمرد و افزود: حامیان این عمل غیر انسانی با گسترش ترور و تروریسم می خواهند بر ملت ها تسلط داشته باشند.

وی اسرائیل، کشورهای غربی، عربستان و به ویژه آمریکا را حامیان تروریسم در دنیا دانست و اظهار داشت: شناسایی عوامل اصلی و پشت پرده ترور و تروریسم ضروری است.

ابراهیمی گفت: قره باغ مختص جمهوری آذربایجان نیست بلکه متعلق به همه انسانهای آزاده و عدالت خواه است و همه باید برای آزادی آن تلاش کنند.

این استاد دانشگاه برگزاری همایش های گوناگون در نقاط مختلف، توجیه و آگاه کردن مردم منطقه ، جهان و پایبند بودن کشورها به کنوانسیون و پیمان های بین المللی را در رهایی و آزادی قره باغ از اشغال ضروری دانست.

وی با بیان اینکه اگر ترور و ترویسم گسترش یابد هیچ کشور در جهان در امان نخواهد بود، افزود: بدترین نوع ترور و تروریسم اشغال است.

دراین نشست روشن احمدلی، آکف نقی و تنی چند از محققین جمهوری آذربایجان پیرامون موضوع تروریسم و نیز اشغال قره باغ کو هستانی سخنرانی کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: