• جمعه ۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 978-192-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل:

راهپیمایی اربعین به مظهر وحدت شیعه و سنی تبدیل شده است

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: راهپیمایی اربعین به مظهر وحدت شیعه و سنی تبدیل شده است. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل با اشاره به اجتماع عظیم اربعین اظهار کرد: امام حسین ثروت و برکت عظیمی برای عالم اسلام است. 
  
وی ادامه داد: اجتماع عظیم اربعین مانور وحدت و اتحاد و نمایش قدرت مسلمان‌هاست. این اجتماع عظیم همچنین تصویر هویت اصلی امت اسلامی و جوانان ماست. تمام اقوام، نژادها و رنگ‌ها را امام حسین یک جا جمع کرده است. 
  
عاملی افزود: آمریکا می‌خواهد ظرفیت تعدد قومی ایران را در مسیر منافع نامشروع خود قرار دهد و با تحریکات قومی، کشور را به طرف از هم گسیختگی و منازعات قومی ببرد، ولی امام حسین همه سرمایه‌گذاری آنها را پنبه کرده است و بیجا نیست که کانال‌های نژادی فحش، ناسزا و استهزا به امام حسین، محرم و عزاداران نثار می‌کنند. 
  
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان ادامه داد: هرکس می‌خواهد هویت جوانان ما را نگاه کند به عاشورا، محرم و اربعین نگاه کند. عشق به امام حسین مثل شیرازه کتاب، اوراق قومی ایران را محکم به هم مرتبط ساخته و واحد مجموعی درست کرده است. 
  
وی افزود: آمریکا اگر می‌خواهد میزان انسجام اقوام ایران را بسنجد به اربعین نگاه کند؛ چراکه رفته رفته شعارهای جهانی امام حسین، اهل سنت را نیز به خود جذب کرده و راهپیمایی اربعین به مظهر وحدت شیعه و سنی تبدیل شده است. 
  
خطیب جمعه اردبیل با بیان اینکه امام حسین به حق، نقطه اشتراک اهل سنت و شیعه است، گفت: رفته رفته راهپیمایی اربعین به اعتراض جهانی بر علیه استکبار جهانی تبدیل شده و از بیش از چهل کشور در این راهپیمایی شرکت می‌کنند. 
  
وی افزود: رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون عراق می‌گوید رسانه‌های اروپا و آمریکا را با هزینه دولت عراق جهت انعکاس حماسه اربعین به عراق دعوت کردیم، ولی هیچکدام نپذیرفتند. 
  
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به ماجرای قتل جمال خاشقچی گفت: موضع‌گیری‌های جزئی ترامپ بر علیه عربستان که اخیرا صورت گرفت نه به خاطر دفاع از عدالت، مظلوم، حقوق بشر و آزادی بیان، بلکه به خاطر انتخابات دو هفته آینده آمریکاست. 
  

عاملی اضافه کرد: مرگ خاشقچی با اینکه یک فاجعه بزرگ انسانی است اما برکات مهمی هم داشته بطوریکه اولا ماهیت آل سعود را برملا و حیثیت آنها را با خاک یکسان کرد. ثانیا ماهیت وهابیت را برملا ساخت.
  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: