• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-6490-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل خبر داد:

اجرای 45 طرح آمارگیری در طول سال/اطلاعات شخصی تولید نمی‌کنیم


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: سالانه به همت همکاران در معاونت آمار و اطلاعات بیش از 45 طرح آمارگیری در استان اردبیل اجرایی و عملیاتی می‌شود.

داود شایقی در گفتگو با ایسنا، منطقه اردبیل، اظهار کرد: در دنیا آمار قرین دولت و حاکمیت است و جزو اولین مولفه‌هایی است که حاکمان ضرورت و نیاز آن را در اداره حکومت درک کرده و به اهمیت آن واقف هستند.

وی خاطرنشان کرد: از گذشته کسب آمار و اطلاعات حتی در وقوع جنگ و غلبه بر طرفین بسیار مهم و حایز اهمیت بوده و با گذشت قرن‌ها امروز نیز کسب آمار و اطلاعات به ویژه در حوزه‌های اقتصادی می‌تواند زمینه قدرت‌نمایی را فراهم کند.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در کشورمان نیز در طول سال آمارهای متنوعی نظیر آمار بیکاری، تورم، اشتغال و ... تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد که در این بین این آمارها در تعیین شاخص‌های اقتصادی نیز بسیار مهم و تاثیرگذار است.

شایقی ادامه داد: در خود این استان با تلاش معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بیش از 49 مورد طرح آمارگیری اجرا می‌شود که نمونه آن آمارگیری از درآمد و هزینه خانوارها، آمارگیری از قیمت بیش از 470 قلم کالا و خدمات، آمارگیری از کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی فعال، آمارگیری از معادن، زنبورستان‌ها، باغداری‌ها، مساکن روستایی واحدهای دامی و ... است.
 
فعالیت 50 آمارگیر در طرح‌های آماری

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل در ادامه بیان کرد: بیش از 50 آمارگیر در استان اردبیل با صداقت و واقع‌بینی اقدام به جمع‌بندی و ارائه آمارهای دقیق در حوزه‌های مختلف می‌کنند که سعی می‌کنیم این آمارها را در اختیار دستگاه‌های مختلف، دانشگاه‌ها و مراکز علمی قرار دهیم.

شایقی تصریح کرد: مهمترین فعالیت ما در بخش آمار و اطلاعات تهیه نقشه‌های به هنگام و رایانه‌ای برای ثبت اطلاعات در بستر نقشه است که همه ساله نسبت به تهیه و تدارک آن اقدام می‌کنیم.

وی همچنین از تهیه سالنامه‌های آماری خبر داد و گفت: در 25 سال گذشته این سالنامه‌ها تهیه و تدوین شده و در سایت معاونت آمار و اطلاعات در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: به هیچ وجه آمارگیری کار محرمانه‌ای نیست اما اطلاعاتی که به دست می‌آید محرمانه و طبقه‌بندی شده است.

شایقی خاطرنشان کرد: ما به هیچ وجه اطلاعات شخصی تولید و ارائه نمی‌کنیم بلکه در مجموع آمار و اطلاعاتی در دست ماست که در صورت نیاز در اختیار نهادها و دستگاه‌های مرتبط قرار می‌گیرد.

وی به سابقه و دیرینگی طرح‌های آماری در حوزه‌های مختلف به ویژه تعیین نرخ‌های اقتصادی از جمله نرخ تورم، برآورد از 470 قلم کالا و قیمت آن و همچنین اطلاعات دقیق اجتاعی اشاره کرد و گفت: ما همه این آمار و اطلاعات را به صورت مجلد و تدوین شده همه ساله منتشر و به اطلاع علاقمندان می‌رسانیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: