• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-794-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد:

اسکان ۱۰۰ درصدی دانشجویان خواهر متقاضی خوابگاه در دانشگاه محقق اردبیلی

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی از اسکان 100 درصدی دانشجویان خواهر ورودی جدید مقطع کارشناسی متقاضی خوابگاه در سالجاری خبر داد و گفت: وام های پرداختی صندوق رفاه به دانشجویان نیز رشد 25 درصدی را نشان می دهد. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، معرفت سیاه‌کوهیان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال دانشجویان متقاضی خوابگاه نسبت به سال گذشته ۵۸ درصد افزایش داشته است، گفت: با این وجود ۱۰۰ درصد دانشجویان دختر متقاضی خوابگاه در خوابگاه‌های دولتی اسکان داده شدند. 

وی با بیان اینکه امسال اسکان ۵۵۰ دانشجوی دختر و ۴۰۰ دانشجوی پسر ورودی جدید مقطع کارشناسی بدون ازدحام مدیریت شد، افزود: دانشگاه محقق اردبیلی در راستای حمایت از دانشجویان، تامین رفاه آنان و ایجاد بستری مناسب برای تحصیل، ۸۵ درصد دانشجویان دختر را در داخل دانشگاه اسکان داده است و امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده به زودی شاهد انتقال ۱۵ درصد باقیمانده نیز به داخل دانشگاه باشیم.
 
سیاه‌کوهیان با بیان اینکه در حال حاضر دو هزار و ۷۰۰ دانشجوی دانشگاه محقق اردبیلی در خوابگاه‌های دانشجویی ساکن هستند، تصریح کرد: از این تعداد دو هزار و ۴۰۰ نفر در خوابگاه‌های دولتی ساکن هستند و برای ۳۰۰ نفر دانشجوی ساکن در خوابگاه‌های خارج از دانشگاه، به ازای هر دانشجو مبلغ ۳ میلیون ریال و در کل ۹۰۰ میلیون ریال از طرف دانشگاه پرداخت می‌شود. 

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه در سالتحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ حدود ۵۲ میلیارد ریال وام صندوق رفاه به دانشجویان پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: در این پرداخت این نوع وام شاهد رشد ۲۵ درصدی هستیم، به طوریکه در سالتحصیلی قبل میزان پرداخت این وام حدود ۴۰ میلیارد ریال بوده است. 

وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته بالغ بر دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه و بلاعوض به دانشجویان پرداخت شده است، ادامه داد: همچنین نزدیک ۳ میلیارد ریال وام نیز از طریق خیرین دانشگاهی و استانی برای دانشجویان متاهل کمک شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: