• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-894-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد شهید استان اردبیل:

عزت انقلاب اسلامی با فرهنگ شهادت گره خورده است


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل گفت: عزت و شرف امت انقلاب اسلامی با فرهنگ جهاد و شهادت گره خورده است.
 
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، مراسم گلباران و عطر افشانی مزار مطهر شهدا به مناسبت گرامی داشت 13 آبان با حضور دانش آموزان و معلمان و مسئولان اداری و نظامی و کارکنان بنیاد اردبیل برگزار شد.
 
در این مراسم یاسرشاهی مدیرکل بنیاد استان اردبیل با تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در فرهنگ دینی و تاریخ ما اظهار کرد: در آموزه های دینی ما افق روشنایی و اوج کمال سعادت و انسانیت بشر در شهادت معنا شده است طوری که می توان برای جهان هستی یک ایدولوژی برمبنای شهادت ارائه کرد.

وی با بیان اینکه در آیات قرآن، سیره نبوی و کلام ائمه اطهار(ع) بیش از هر چیزی به جهاد و شهادت تاکید شده است، افزود: اگر تاریخ را ورق بزنیم در نظرات علما و فقها نیز جملات مربوط به گلواژه شهادت بیشتر است و ما را متوجه عالی ترین و قدسی ترین فرهنگ آسمانی نموده اند. 

شاهی بیان کرد: هر کس در هر شغلی باشد به اندازه علم و معرفت خود از دریای بیکران شهادت بهره مند می شود و اگراین فرهنگ ترویج یابد ماندگاری و عزت ما توسعه بیشتری پیدا می کند. 

مدیرکل بنیاد استان اردبیل با اشاره به روز 13 آبان ماه عنوان کرد: این روز در اصل اعلام رسمی مبارزه با استکبار است و این اسکتبار ستیزی که ماهیت آن از نهصت عاشورا گرفته شده در ذات انقلاب اسلامی است یعنی در هر زمان در برابر زورگویان می ایستیم. 

وی با بیان اینکه روز 13 آبان 56 با افتخاردر یادها و خاطره ها زنده مانده و خواهد ماند، افزود: نقش شهدای دانش آموز ما را در این واقعه کسی نمی تواند فراموش کند چرا که از مکتب عاشورا درس آموخته بودند و این ماهیتی دارد که قابل تغییر نیست. 

شاهی در ادامه با اشاره به مقام شهیدان بیان کرد: شهید به قدری از قداست برخوردار است که زیارت مخصوص شهدا از زبان ائمه اطهار جاری شده و هر جا مزار شهید وجود دارد، آنجا قطعه ای از بهشت می باشد. 

در پایان این مراسم حاضران با نثار سلام و صلوات بر روح پاک شهدا و امام شهدا مزار مطهر شهیدان را عطر افشانی و گلباران کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: