• چهارشنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-1393-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

استقبال دانش آموزان اردبیلی از برنامه «درهای باز» دانشگاه محقق اردبیلی

دانش آموزان مدارس اردبیل از برنامه «درهای باز» دانشگاه محقق اردبیلی استقبال کردند. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، علی اصغری در جمع خبرنگاران گفت: همزمان با هفته ترویج علم، دانش آموزان مدارس اردبیل از برنامه «درهای باز» دانشگاه محقق اردبیلی استقبال کردند. در همین راستا دانش آموزان با حضور در این دانشگاه از مرکز سلامت و تندرستی، آزمایشگاه مرکزی و موزه تاریخ علوم دانشگاه بازدید کردند. 

وی افزود: در این بازدیدها دانش آموزان با فعالیت ها و دستاوردهای بخش های مختلف دانشگاه آشنا شدند که قطعا این بازدید تاثیر به سزایی در فرآیند انتخاب رشته تحصیلی و آینده شغلی آنها خواهد داشت و موجبات ارتباط نزدیک تر جامعه با دانشگاه را فراهم خواهد کرد. 

اصغری خاطرنشان کرد: در طول سال نیز بسیاری از دانش آموزان مدارس استان، با حضور در دانشگاه محقق اردبیلی از بخش های مختلف دانشگاه بازدید می کنند.
 
مشاور رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دانشگاه محقق اردبیلی دانشگاه مادر استان و به عنوان تنها دانشگاه جامع دولتی استان محسوب می شود و در حال حاضر دارای 115 هزار و 808 مترمربع فضای آموزشی و کمک آموزشی بوده و با بیش از 11 هزار دانشجو در چهار شهر اردبیل، نمین، پارس آباد و مشگین شهر بیش از پیش در جهت گستـرش فعالیت‌های آمـوزشـی و پژوهشی این منطقه از میهن عزیزمان گام بر می‌ دارد. 

وی اضافه کرد: همچنین این دانشگاه دارای دانشکده های علوم، کشاورزی و منابع طبیعی، فنی و مهندسی، ادبیات و علوم‌ انسانی، علوم تربیتی و روانشناسی، فناوری های نوین نمین، کشاورزی و منابع طبیعی مغان و کشاورزی مشگین شهر می باشد. 

اصغری با اشاره به افتخارات این دانشگاه، گفت: قرار گرفتن دانشگاه محقق اردبیلی برای اولین بار در لیست دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی دنیا با بیشترین مقالات یک درصد برتر، در جمع موثرترین دانشگاه های مهندسی دنیا، قرار گرفتن دو نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه محقق اردبیلی در زمره دانشمندان یک درصد برتر دنیا،  انتخاب عضو هیأت علمی دانشگاه به عنوان شیمیدان برجسته کشور در شاخه شیمی فیزیک از جمله این افتخارات می باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: