• شنبه ۲۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-16190-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

سخنگوی شورای شهر اردبیل:

به جای سنگ‌اندازی در برابر سرمایه‌گذاران متواضعانه عمل کنیم


سخنگوی شورای شهر اردبیل گفت: به جای سنگ‌اندازی و رفتارهای حاشیه‌ای بهتر است در حمایت از سرمایه‌گذاران با تمام وجود وارد عمل شده و حامی و پشتیبان آنها باشیم.

زهرا قدیمی در گفتگو با ایسنا، منطقه اردبیل، اظهار کرد: در حمایت و جلب نظر سرمایه‌گذار هم باید منافع شهر و شهرداری و هم منافع سرمایه‌گذار مراعات شود چرا که در این صورت ما می‌توانیم به وظیفه خطیر خود در اجرای پروژه‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری دست پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: عقل سلیم قبول نمی‌کند که ما سرمایه‌گذار را رنجیده خاطر کرده و یا فراری دهیم بلکه ما اخیرا در جلسه شورا با هدف سروسامان دادن به دستگاه‌های موجود در شورابیل تصمیم گرفتیم تا خواسته مشروع سرمایه‌گذار را جامه عمل پوشانده و به 21 مورد عقد قرارداد دو ساله با سرمایه‌گذار و مشارکت‌کننده دستگاه‌های شهربازی در شورابیل موافقت کنیم و 6 مورد باقیمانده نیز تعیین تکلیف خواهد شد.

وی بیان کرد: حرکت شهرداری و شورای شهر در اردبیل رفتار منطقی و عادلانه با سرمایه‌گذاران و مشارکت کنندگان در قالب پروژه‌های متعدد شهری است و به یقین ما نیز در کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری به عنوان حساس‌ترین کمیسیون شورای شهر به سمت حمایت از سرمایه‌گذاران به پیش می‌رویم.

سخنگوی شورای شهر اردبیل گفت: با توجه به اینکه در کمیسیون‌ها مباحث به صورت مفصل و تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرد ایرادی ندارد که ما در صحن علنی شورا نیز بحث‌های خودمان را با حضور شهردار انجام دهیم و به هیچ وجه طرح این مباحث دور از شان شورا و یا کمیسیون‌های تخصصی آن نیست.
 
قدیمی افزود: به جای خرده‌گیری در این زمینه بهتر است آستانه صبر و تحمل خود را بالا ببریم تا هر یک از اعضای شورای شهر نظر و دیدگاه خود را به صورت کارشناسی، دقیق و شفاف بیان کنند تا همدیگر را متهم به برخی مباحث غیرمنطقی نکنیم.

وی ادامه داد: ما در کمسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری شورا ساعت‌ها روی پروژه‌های پیشنهادی بحث و بررسی‌ها را انجام می دهیم و اکثر اعضا بدون خستگی با حضور در این جلسات به شکل تخصصی، علمی، فنی و مردمی دیدگاه‌های خود را مطرح می‌کنند و قصد ما بر این است تا بدون کمترین موانع این طرح‌ها به تصویب برسد.

سخنگوی شورای شهر اردبیل ادامه داد: باید طرح‌های سرمایه‌گذاری بدون سنگ‌اندازی و یا ریشه‌یابی نام و نشان سرمایه‌گذاران به تصویب برسد چرا که ما باید به جای نام و نشان سرمایه‌گذار به اهلیت او و توانمندی‌هایش توجه کنیم تا به دور از تعصبات شخصی طرح‌های سرمایه‌گذاری به نتیجه رسیده و شاهد تحول بنیادین در شهر اردبیل باشیم.

قدیمی اظهار کرد: در ماه‌های اخیر این کمیسیون فعال‌تر از گذشته جلسات خود را برگزار و طرح‌های متعدد را مورد بررسی قرار می‌دهد به طوری که ما با حضور در تهران و سایر شهرها نسبت به جذب سرمایه‌گذار اقدام کردیم و پروژه‌های آنها در مرحله برآورد دقیق مالی است تا با تنوع خاص به دور از طرح‌های سرمایه‌گذاری که قبلا اجرا شده با کمی ریسک بالاتر طرح‌های نو و خلاقانه عملیاتی شوند.

وی در پایان گفت: امیدواریم هر چه سریعتر این برآورد مالی به انجام رسیده و سرمایه‌گذار با رغبت و انگیزه بیشتر با بهبود شرایط اقتصادی جامعه بتوانند در اردبیل طرح‌های نوین خود را به مرحله اجرا درآورند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: