• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-19990-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

جوان 20 ساله اردبیلی روحی دوباره به کالبد بیماران پیوندی داد


.رقیه غلامی رز جوان 20 ساله اردبیلی روحی دوباره به کالبد بیماران پیوندی داد 

معصومه نجفی زارع در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: رقیه غلامی رز بیمار 20 ساله اردبیلی است که در 27 آبان سال جاری در اثر سانحه دچار مرگ مغزی شد که با رضایت خانواده خود صبح امروز از بخش ICU جراحی اعصاب بیمارستان فاطمی اردبیل عازم تهران گردید تا با اهدای اعضایش، .روحی تازه در کالبد بیماران نیازمند پیوندی بدهد 

 مسئول واحد فراهم آوری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: از ابتدای سال جاری ۵۴ مورد بیمار مرگ مغزی از مراکز درمانی اردبیل و شهرستانهای تابعه شناسایی شده که از این تعداد ۳۰ نفر قابلیت اهدای ۳ الی ۸ ارگان اصلی را داشته اند. 
  
به گفته وی از  این تعداد، مورد شانزدهم امروز ساعت ۴ صبح بعد از تایید پزشکان تیم و اخذ رضایت خانواده اعزام گردید و اعضای بدن ۱۴ بیمار دیگر بدلیل عدم رضایت خانواده به خاک سپرده شد. 
  
زارع یادآور شد: با یک حساب سرانگشتی می توان دید که اگر تمامی این ۳۰ مورد رضایت به اهدای عضو می‌دادند جان ۴۲ الی ۱۱۲ بیمار با توجه به ارگانهای سالم قابل برداشت نجات می یافت. 
  
وی با اشاره به افزایش اهدای عضو دراستان گفت: دراستان اردبیل نسبت به سالهای اخیر با فرهنگ سازی‌های که در استان شده شاهد افزایش اهدا عضو بودیم ولی انتظار می رود شاهد ترویج بیش از پیش این فرهنگ در استان اردبیل باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: