• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-294-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل میراث فرهنگی استان اردبیل خبر داد؛

اجرای طرح «زنگ گردشگری» برای اولین بار در اردبیل


   
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از اجرای طرح زنگ گردشگری برای اولین بار در سطح کشور و در این استان خبر داد. 
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، نادر فلاحی ظهر شنبه با اعلام این خبر تصریح کرد: در نظر داریم به منظور اجرای این طرح نگارخانه خطایی اردبیل را به مدت سه ماه و از روزهای آتی تجهیز کنیم. 
  
وی افزود: در این طرح تصاویر و آثاری از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل به نمایش درآمده و در معرض دید بازدیدکنندگان با محوریت دانش آموزان و اولیای آن‌ها قرار خواهد گرفت. 
  
به گفته مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در این طرح مدارس می توانند با تدارک اردوهای علمی تفریحی فرصت بازدید از جاذبه‌ها را برای دانش آموزان فراهم کنند و در عین حال والدین دانش آموزان نیز می توانند همزمان در بازدید‌ها حضور یابند. 
  
فلاحی به معرفی پیشینه تاریخی استان با محوریت حکومت صفوی و اقدامات شاه اسماعیل صفوی اشاره و تصریح کرد: همچنین ضرورت گردشگر پذیری و صیانت از آثار تاریخی به دانش آموزان توسط کارشناسان تشریح خواهد شد. 
  
وی تاکید کرد: با توجه به انتخاب استان اردبیل به عنوان پایلوت طرح های گردشگری در سفر دکتر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، اجرای این طرح نیز برای نخستین بار در استان اردبیل برنامه ریزی شده است. 
  
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اجرای این طرح را با هدف تربیت نسلی آگاه و مسئول در مقابل میراث فرهنگی و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی استان دانست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: